Pinterest, aktivist Elliott ile anlaşmaya vardı;  Steinberg yönetim kuruluna katılacak

Pinterest ile anlaşmaya vardığını söyledi. Elliott Yönetimi, aktivist görüntü paylaşımı ve sosyal medya hizmet şirketindeki operasyonların nasıl iyileştirileceğine dair fikirler sunan yatırım şirketi.

Mark Steinbergşirketinde portföy yöneticisi Elliott, 16 Aralık’ta kurula katılacak, dedi Pinterest. İki taraf birkaç aydır görüşmeler yapıyordu.

Haziran ayında göreve başlayan Pinterest CEO’su Bill Ready, Elliott ile yapılan anlaşmayı “türünün tek örneği” olarak nitelendirdi ve şirketin “bakış açısını takdir ettiğini” söyledi. SteinbergElliott’un yönetici ortaklarından Jesse Cohn ve firmadaki diğer kişiler.

Ayrıca Oku

PayPal, Pinterest'i satın alma peşinde değil diyor
Pinterest, AI alışveriş girişimi amp39The Yesamp39'u satın aldı

Şirketin en büyük yatırımcılarından biri olan Elliott’un yönetim kuruluna katıldığı haberinin ardından Pinterest’in hisseleri işlem saatlerinde %2,5 arttı. Düzenleyici belgelere göre Elliott, adi hisselerin yaklaşık %3’üne sahip ve bu da toplam hissesinin %9’dan fazlasını oluşturuyor. Hisse senedi fiyatı Ocak ayından bu yana %38 düştü ve 22,72 dolardan kapandı.

Dünyanın en yoğun aktivist yatırım firmalarından biri olan Elliott, teknoloji ve sosyal medya sektöründe geniş bir deneyime sahip. eBay ve bu yatırımlarda Steinberg ile yakın işbirliği içinde çalıştı.

Pinterest yönetim kurulu, Steinberg dahil 8’i bağımsız olmak üzere 11 yöneticiye sahip olacak.

FacebooktwitterLinkedin
genel-9