Intel’in sahip olduğu başlattı özellikle DX9 oyunlarında bazı büyük GPU performansı optimizasyonları sağlayan Arc grafik kartları için en son sürücüleri.

Intel, En Yeni GPU Sürücüleriyle Arc DX9 Oyun Performansını 2,3 Kat Arttırdı, Daha Fazlası!

Intel, en son blogunda bize en yeni Arc sürücü paketi (v3959) ile Ekim ayındaki önceki sürücü paketi (v3490) arasındaki performans karşılaştırmasını gösterdi. Intel, test için Alchemist GPU mimarisine dayanan amiral gemisi grafik kartı Arc A770’i kullandı ve sonuçlar tek kelimeyle muhteşem.

Bugünün sürücü sürümü, A770, A750, A380 ve mobil Arc GPU ailemiz dahil olmak üzere Intel Arc grafik ürünlerine yeni bir DX9 uygulaması getiriyor. Daha modern API uygulamalarımızdan biri kullanılarak daha iyi bir deneyim sunulduğunda çeviri katmanlarından yararlanmak için hibrit bir yaklaşım, yani API tekniklerinin bir kombinasyonu kullanıyoruz.

Bu iyileştirmeler, normal sürücü dağıtım sürecimiz aracılığıyla son kullanıcıya şeffaf bir şekilde iletilecektir. DX9 sürücümüz geliştikçe bu uygulamanın ayrıntıları zaman içinde değişebilir.

Intel aracılığıyla

intel-dx9-driver-update-arc-gpus-_2

Intel’e göre en son sürücüler, özellikle DX9 (DirectX 9) oyunlarında performansı artırmak için tasarlanmıştır. Şirket, çoğu hala birçok eSpor oyuncusu tarafından oynanan birkaç popüler oyun kullandı. Performanstaki en büyük artış, Yüksek ayarlarla HD (1080p) çözünürlükte %80 performans artışı ve Ultra ayarlarla 1440P’de %77 artış elde eden CSGO’da gelir. Intel’e göre Ryan ShroutCSGO’da 99. Yüzdelik rakamları çekerken performans artışı 2,3 kata kadar çıkıyor.

Performansta böylesine büyük bir artış sunmanın yanı sıra, Intel’in en yeni Arc GPU sürücüleri aşağıdakiler gibi en yeni başlıklar için de hazır:

  • World of Warcraft: Dragonflight
  • Warhammer 40K: Kara Dalga
  • Marvel’in Geceyarısı Güneşleri
  • Callisto Protokolü
  • Fortnite (Bölüm 4/UE5.1)

Ayrıca, DX12 & DX11 başlıkları da ihmal edilmedi ve aşağıda listelenenler gibi birkaç başlık, bir dizi performans optimizasyonu aldı:

  • Call of Duty Modern Warfare 2 (DX12)
  • Far Cry Yeni Şafak (DX11)
  • Tomb Raider’ın Gölgesi (DX11)
  • DOTA 2 (DX11)
  • Ölen Işık 2 (DX12)

Sürücüyü indirebilir ve ayrıca tam sürüm notlarını bu bağlantıdan bulabilirsiniz!

Ancak hepsi bu kadar değil, Intel, Arc GPU yol haritasına ve oyunculara optimize edilmiş bir deneyim sunmaya kararlı olduğunu zaten söyledi. Bir tweet’te, Raja Koduri “ileride daha fazlası” olduğunu ve bu nedenle bu tür performans iyileştirmelerinin Arc’ın kaliteli şarap yolculuğunun sadece başlangıcı olduğunu söyledi. Önümüzdeki aylarda daha fazla Arc performansı iyileştirmesi bizi vurdukça sizi kesinlikle güncel tutacağız.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twitter

genel-17