OpenAI tarafından geliştirilen ChatGPT genel amaçlı sohbet robotu prototipi, artık ücretsiz bir araştırma ön izlemesi olarak sunuluyor ve herkes deneyebilir dışarı.

OpenAI, metinden görüntüye oluşturucu DALL-E’yi geliştirmesiyle tanınır ve şimdi otomatik metin oluşturma yapay zekasında bir adım atıyor. Chatbot, sanki gerçek bir insanla sohbet ediyormuşsunuz gibi daha fazla akışa sahip olması amaçlanan OpenAI’nin GPT-3.5 teknoloji modeline dayanmaktadır. Sorgunuzu yazmak, birkaç cümle veya paragraf içeren ayrıntılı bir yanıtla sonuçlanmalıdır.

OpenAI hesabı nasıl kaydedilir?

ChatGPT sohbet botunu kullanmak oldukça basittir, tek yapmanız gereken metninizi yazıp bilgileri almaktır. Ancak OpenAI, araçlarından herhangi birini kullanabilmeniz için bir hesap gerektirir, bu nedenle hesabınız yoksa kaydolmanız gerekir. Bir Google veya Microsoft hesabıyla kolay oturum açmayı seçme seçeneğine sahipsiniz.

Aksi takdirde, başka türde bir e-postanız varsa, manuel olarak girebilirsiniz. Bundan sonra bir telefon numarası girmelisiniz; ancak unutmayın, OpenAI’ye kaydolmak için sanal bir telefon numarası (VoIP) kullanamazsınız. Ardından, kurulumu tamamlamak için kayıt sayfasına gireceğiniz bir onay numarası alacaksınız.

Verilerdeki olası hatalar, OpenAI’nin verileri nasıl topladığı ve kullanıcıların nasıl geri bildirim gönderebileceği dahil olmak üzere ChatGPT ile ilgili bazı temizlik kurallarını gördüğünüzde, başarılı bir şekilde kaydolduğunuzu bilirsiniz.

ChatGPT nasıl kullanılır?

ChatGPT web sayfası basittir ve sonuçların doldurulacağı bir alan ve sorgularınızı yazmanız için sayfanın altında bir metin kutusu içerir. Sorularla başladık; ancak OpenAI, mümkün olan en iyi sonuç için bir ifade girilmesini önerir.

Örneğin “güneş sisteminin nasıl yapıldığını açıklayın” girilmesi, “güneş sistemi nasıl yapıldı” sorusuna göre daha fazla paragrafla daha ayrıntılı bir sonuç verecektir, ancak her iki sorgulama da oldukça ayrıntılı sonuçlar verecektir. Ayrıca, belirli sayıda paragraf içeren bir makale veya bir Wikipedia sayfası için daha spesifik giriş istekleri alma seçeneğiniz de vardır. “Mary Shelley’nin Frankenstein’ını anlatan dört paragraflık bir kompozisyon yazınız” talebiyle son derece ayrıntılı bir sonuç aldık.

Yeterli bilgi varsa, jeneratör komutları doğru ayrıntılarla yerine getirecektir. Aksi takdirde, ChatGPT’nin boşlukları yanlış verilerle doldurma olasılığı vardır. OpenAI, bu örneklerin nadir olduğunu belirtiyor. Marka ayrıca ChatGPT’nin şu anda “2021’den sonraki dünya olayları hakkında sınırlı bilgiye” sahip olduğunu belirtiyor.

Buna rağmen, tarayıcınızı kapatana veya önceki isteklerinizi silmek için ileti dizisini sıfırlayana kadar sorguları sürekli olarak girme seçeneğiniz vardır. Ayrıca ChatGPT’yi karanlık modda veya aydınlık modda kullanma seçeneğiniz de vardır. OpenAI Discord sunucusuna ve bloguna bu web sayfasından erişebilir ve çıkış yapabilirsiniz.genel-19