Kayakçıların Apple cihazları, çarpışma teknolojisi nedeniyle yanlışlıkla 911'i arıyor

bu Kilitlenme Tespiti iPhone 14, iPhone 14 Pro ve yeni sürümlerde yerleşik olarak gelen özellik elma izle Medya, kayakçıların yanlışlıkla 911’i aramasına neden oldu.

ABD eyaletindeki Summit County görevlileri, Çarpışma Tespiti özelliği nedeniyle kayakçılardan gelen yanlışlıkla yapılan acil durum çağrılarında bir artış gördü.

Teknoloji, şiddetli araba kazalarını tespit etmek için tasarlandı, ancak genellikle kayak merkezlerinde yanlışlıkla etkinleştiriliyor.

“Sahibinin söylediği bir telefon alacağız. bu Apple Watch veya iPhone ya ciddi bir kaza geçirdi ya da bir araba kazasına karıştı,” Summit County Sevk Merkezi amiri Suzie Butterfield dediği aktarıldı.

Ayrıca Oku

Apple Major League Soccer yayın hizmetini 2023'te başlatacak
Microsoft SwiftKey klavyesi Apple App Store'a geri döndü

“Konuşmaya ilk başladığınızda size yanıt vermeyecekler, çünkü onların bunu yaptıklarını bildiklerini bile sanmıyorum, ama geri aradığımda… genellikle, ‘Affedersiniz, kayak yapıyordum’ diyorlar. Her şey yolunda'” diye ekledi.

Butterfield den her gün üç ila beş acil durum çağrısı aldığını söyledi. Elma teknoloji.

Rapora göre, yaptığı aramaların hiçbiri kasıtlı olarak etkinleştirilmedi.

Apple cihazı bir kilitlenme olduğunu algılarsa ekranda alarm sesiyle birlikte bir mesaj belirir.

Kullanıcı uyarıyı kapatabilir ancak 20 saniye içinde yanıt vermezse en yakın 911 çağrı merkezine otomatik sesli mesaj gönderilir.

Bununla birlikte, Ekim ayında Apple, geliştiricilere yönelik ilk iOS 16.2 beta sürümünü yayınladı, şirketin Acil Durum durumunda kullanıcıların şirkete bir rapor göndermesine izin vereceğini söylediği bir sonraki iOS güncellemesi. s.o.s. istemeden tetiklenmiştir.

Apple’ın iOS 16.2 beta sürümü, Acil SOS modunun iptali konusunda kullanıcıların geri bildirimlerini alacaktır.

Apple’ın olanlarla ilgili verileri alabilmesi için Geri Bildirim Yardımcısı’nı açan bir bildirim görünecektir.

“iPhone’unuzda Acil SOS’u kasten mi tetiklediniz?” mesaj okur.

FacebooktwitterLinkedin
genel-9