Cambridge merkezli mikroçip tasarımcısı Arm, heyecanla beklenen halka arzından önce çip devleri Qualcomm ve Intel’de deneyime sahip iki yönetim kurulu üyesini atadı.

Dr Paul E. Jacobs, yarı iletken Qualcomm’un eski CEO’su ve yönetim kurulu başkanı olarak edindiği deneyimi aktarıyor. Halen 2018’de kurduğu bir şirket olan XCOM Labs’ın başkanı ve CEO’sudur. Ayrıca dosya paylaşım şirketi Dropbox’ın yönetim kurulunda yer almaktadır.

Rolü hakkında konuşan Jacobs, “Akıllı telefonların ve kablosuz internetin ilk günlerinden beri Arm ile çalıştım. Bilgi işlem her zamankinden daha yaygın hale geldikçe, bu, Arm’ın pazar lideri konumunu geliştirmek için yeni fırsatlar yaratıyor.”

Rosemary Schooler, en son kurumsal başkan yardımcısı ve veri merkezi ve yapay zeka satışları genel müdürü olduğu Intel’den 30 yılı aşkın bir deneyim getiriyor.

Arm’ın yatırımcılarına yakın zamanda, “küresel ekonomik belirsizlik” nedeniyle önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde halka arzın “olası olmadığı” söylendi.

Schooler şunları söyledi: “Arm, yarı iletken ve bilgi işlem endüstrilerinde lider olmaya hazırlanıyor. En karmaşık teknoloji zorluklarını çözmek için müşterilerle birlikte çalışmak kariyerimin odak noktası oldu.”

Arm sahibi SoftBank, halka arzın New York’ta mı yoksa Londra’da mı olacağını henüz doğrulamadı. Firmayı 2016 yılında bünyesine katan SoftBank, halka arz yeri konusunda ağzı sıkı olmaya devam etti ancak Arm’ın Birleşik Krallık’taki işlerinin %40’ını baltaladı. Masayoshi Son, Arm’daki “patlayıcı büyümeye” zaman ayırmak için SoftBank başkanı olarak istifa etti.

Arm CEO’su Rene Haas şunları söyledi: “Yarı iletken ekosistemindeki liderlik konumumuzu güçlendirirken ve kamu pazarlarına hazırlanırken hem Paul hem de Rosemary ile çalışmayı dört gözle bekliyorum.”genel-11