TikTok, şu anda tatil alışveriş sezonunun ortasında olduğumuz için tüketicilerin bilmek isteyebileceği bazı bilgilerin kaynağı. TikTok kullanıcısı @tomyxlin kendisini bir Target mağazasında, kendisinin ve kocasının nasıl dolandırıldığını açıklayan bir hediye kartları rafının yanında kaydetti. Çift, Target’tan 100 dolarlık bir Apple hediye kartı satın almıştı ve eve vardıklarında, erişim/kullanma kodunun beyaza boyanarak hediye kartını kullanılamaz hale getirdiğini keşfettiler.
Böylece çift, bu suçun kurbanı olduklarını kesinlikle gösterebileceklerini ve yeni bir hediye kartı veya para iadesi alabileceklerini düşünerek, kartın satın alındığı aynı Target mağazasına geri döndüler. Bunun yerine Target, onlara geri ödeme yapamayacaklarını söyledi ve müşteri hizmetlerini aramalarını önerdi.

TikTok abonesi, diğerlerini Target’tan 100 dolarlık Apple hediye kartları almamaları konusunda uyarıyor

Videosunda @tommyxlin, mağazadan birkaç yeni 100 ABD doları değerinde Apple hediye kartı açıyor ve her birinin erişim/kullanma kodunun nasıl beyaza boyandığını gösteriyor. Raftan aldığı 25 $’lık hediye kartında sorun yoktu ve izleyicileri özellikle 100 $ değerindeki Apple hediye kartını satın almamaları konusunda uyardı. Ayrıca, @tommyxlin Target’a videoya kaydettiği beyazlatılmış 100 $’lık kartları gösterdiğinde, perakendecinin bunları dolaşımdan çıkarmayı reddettiğini de belirtmek gerekir.

@tomyxlin @hedef @elma #dolandırma#dikkatli olmak♬ orijinal ses – Tommy Lin


Ne yazık ki, bu, hediye kartı dolandırıcılığının yaygınlaştığı yılın zamanıdır. Ve video tarafından oluşturulan yorumlara göre, bu dolandırıcılığın başka birçok kurbanı var. TikTok kullanıcısı Jamilya Jones363, “Ben de onlar tarafından dolandırıldım” diye yazdı. user7297809481983 tanıtıcısına sahip biri, “Bana da oldu” yazdı ve “kartı çevrimiçi kullanmaya çalıştığımda para doğrudan başka birinin hesabına gitti, kart numarasını girer girmez satın alma yaptılar” dedi.

Maria adlı bir TikTok kullanıcısı, bunun başına iki kez geldiğini ve Kim Nguyen6237 kullanıcısının da bir Apple hediye kartı satın aldıktan sonra 100 dolarının dolandırıldığını söyledi. Target çalışanı olduğunu iddia eden bir kişi, @tommyxlin’in mağazadan neden para iadesi alamadığını açıkladı. “Hedefime göre çalışıyorum,” dedi gönderi, “ve aslında bugün birisi bu konuda şikayette bulunmak için geldi, ancak bu, mağaza politikamıza aykırı, hediye kartlarını iade edemiyoruz.”

Böyle bir şey başınıza gelirse ne yapmanız gerektiğine dair birkaç öneride bulunuldu. Bazıları bankanızı arayıp dolandırıcılık davası açmanız gerektiğini söyledi. Başka bir kişi, beyazlığı çözmek için mineral ispirto kullanmayı önerdi. Diğerleri, bir aramanın Elma yapılması gerekiyor. Bu muhtemelen en iyi tavsiyedir, çünkü mağazanın müşteri hizmetleri departmanı muhtemelen bir kurbanın parasının kendilerine iade edilmesine yardımcı olmak için hiçbir şey yapmayacaktır.
@tomyxlin bir takip videosu kaydetti lekeli kartın daha yakından bir görüntüsünü içeren ve beyaz çıkışın kazınamayacağını da gösterdi. “Kullandıkları her ne ise o kadar güçlü ki, onu çıkaramazsınız” diyor.

Apple hediye kartı satın almanın daha iyi bir yolu var

Garip bir şekilde, bu sorun için merhum Mike Nesmith’in annesini suçlayabilirsiniz. Evet, Monkees gitaristini dünyaya getiren kadın, aynı zamanda kelime işlemci ve masaüstü bilgisayar günlerinde daktilocular için orijinal beyaz kağıt olan Liquid Paper’ın mucidiydi. Bir bilgi yarışması sırasında bu size bir veya iki dolar kazandırsa da, hadi bu soruna geri dönelim.

Bu tatil sezonunda biri için Apple hediye kartı satın almak istiyorsanız, Amazon’dan e-hediye kartı satın alabilirsiniz. Bu yazar bunu geçmişte sorunsuz bir şekilde yaptı. Amazon uygulamasını açın, arama alanında Apple hediye kartlarına dokunun ve satın alma işlemini gerçekleştirdiğinizde cömertliğinizin alıcısı, kartı etkinleştirmek için gereken tüm bilgileri içeren bir e-posta alacaktır. Bu e-postanın ulaşmasını istediğiniz tarihi bile seçebilirsiniz.

Bu sadece kurcalanmış bir hediye kartı almanızı engellemekle kalmaz, aynı zamanda Noel Baba için bir durak daha eksilir.telefon-1