Kripto borsası Bitfront kapanıyor

BitfrontJapon sosyal medya şirketi tarafından desteklenen bir ABD kripto borsası Hat Şirketiyeni kayıt işlemlerini ve kredi kartı ödemelerini askıya aldığını ve hızla gelişen sektördeki zorlukların üstesinden gelme çabalarına rağmen faaliyetlerini birkaç ay içinde durduracağını söyledi.

“Ancak, çabalarımıza rağmen… Üzülerek, büyümeye devam etmek için Bitfront’u kapatmamız gerektiğine karar verdik. ASTAR California merkezli şirket web sitesinde yaptığı açıklamada, blockchain ekosistemi ve LINK token ekonomisi” dedi.

Bitfront, hareketin “suistimal” ile suçlanan belirli kripto borsaları arasındaki son sorunlarla ilgili olmadığını söyledi.

Ayrıca Oku

İflas için kripto kredi kuruluşu BlockFi dosyaları, FTX maruziyetinden alıntı yapıyor
Coinbase'in Binance tarafından satın alınan FTX'te 15 milyon mevduatı var

FTXDünyanın en büyük kripto para borsaları arasında yer alan , şimdi yetkililer tarafından “suç teşkil eden suistimal” nedeniyle soruşturma konusu oldu.

Şirket bu ayın başlarında iflas başvurusunda bulunurken, kripto para birimi kredi kuruluşu Blok Fi Pazartesi günü Bölüm 11 iflas koruması için başvurdu ve FTX’in iflas etmesinden zarar gördü.

Bitfront, 28 Kasım itibarıyla yeni kayıt işlemlerini ve kredi kartı ödemelerini askıya aldığını ve 31 Mart 2023’te para çekme işlemlerini askıya alacağını söyledi. Şirket, 5 Aralık ile 11 Aralık arasında yapılan para yatırma işlemlerinin faizinin 13 Aralık’ta ödeneceğini açıkladı.

FacebooktwitterLinkedin
genel-9