Erken aşamadaki seçkin kurucuların bir saha yarışmasında meydan okumasını izlemek, TechCrunch konferanslarının yalnızca önemli bir parçası değil, aynı zamanda katılımcıların favorisidir. Cidden, kim satış konuşmasını sevmez ki? Ve Space Pitch-off, 6 Aralık’ta Los Angeles’ta TC Sessions: Space’e gitmek için ikna edici bir neden daha. Cesur girişimlerimizin etkilemesi gereken jüri üyelerine bir göz atalım.

Ama önce, henüz işlemi yapmadıysanız, geçiş kartınızı satın alın. 1 Aralık 23:59 PST’den önce. Saat gece yarısını vurduğunda fiyatlar artıyor.

eHadi sahaya geri dönelim. En parlak erken aşamadaki uzay girişimlerinden üçü canlı bir izleyici önünde sahneye çıktığında odada olun – zafer, medya teşhiri, yatırımcı ilgisi ve davul sesi lütfen, Disrupt 2023’te Startup Battlefield 200’de otomatik bir yer. TechCrunch Yeni başlayanlar için, gösterinin üç gününün tamamını ücretsiz olarak sergilemeyi ve 100.000 $ kazanma şansını içeren bir VIP deneyimi kazanmak için 200 erken aşamadaki girişimden oluşan bir kohort seçer.

Daha fazla gecikmeden, sunum yarışmacılarının etkilemesi gereken yatırımcılar şunlardır: Jory BellPlayground Global’in genel ortağı; Mark BoggettSeraphim Space’in kurucu ortağı ve CEO’su; Tes Hatch, Bessemer Venture Partners’ın (BVP) ortağı; ve Emily HenrikssonRoot Ventures’ta müdür.

Jory Bell Nervana Systems (Intel tarafından satın alındı) dahil olmak üzere Playground Global’in ilk yatırımlarından bazılarını tedarik etti. Şirketteki ilk üç yatırımı şimdi unicorns ve biri, Velo3D geçen yıl halka açıldı.

Bell, firmanın gelişmiş üretim, havacılık, hesaplamalı terapötikler, enerji, genomik, malzemeler, yeni nesil bilgi işlem ve kuantum ve sentetik biyoloji dahil olmak üzere derin teknoloji alanlarındaki yatırım çabalarına liderlik ediyor. Yatırım portföyü arasında Mangata Networks, Relativity Space ve Strand Therapeutics sayılabilir.

Mark Boggettuzay teknolojisi yatırımında öncü bir şirket olan Seraphim Uzay Fonu’nun kurucu ortaklarından biri ve milyar dolarlık değerlemelere ulaşmış üç şirketin yer aldığı bir portföye yatırım yaptı. Boggett daha önce, yüksek profilli İngiliz Küçük Şirketler VCT 1 ve 2’nin arkasındaki şirket olan YFM Equity Partners’ta yönetici olarak görev yaptı.

Boggett ayrıca Brewin Dolphin ve Williams de Broë’de çalıştı. Lisans derecesini muhasebe ve finans alanında tamamladı ve Leeds Üniversitesi’nden ekonomi ve finans alanında yüksek lisans derecesi aldı.

Tes HatchSilikon Vadisi merkezli bir BVP ortağı olan , özellikle uzay, dronlar, otonom araçlar ve tarım ve gıda teknolojisinin ticarileştirilmesi olmak üzere sınır teknolojisinde girişimciliği teşvik ediyor. Şu anda DroneDeploy, Iris Automation, Phantom Auto ve Spire Global’de yönetim kurulu direktörü ve Black Sheep Foods, Forever Oceans, Rocket Lab ve Velo3D’de yönetim kurulu gözlemcisi olarak görev yapmaktadır.

Hatch, Forbes’in Risk Sermayesi’ndeki 30 Yaş Altı 30 listesine dahil edildi. Uzay ve sınır teknolojisi hakkında Bloomberg, TechCrunch ve diğer yayınlarda düzenli olarak konuşuyor ve yayınlanıyor. Kariyerinin başlarında Boeing ve ardından SpaceX için çalıştı ve burada yüklerini Falcon 9 roketiyle entegre etmek için hükümetle birlikte çalıştı.

Hatch, Michigan Üniversitesi’nden havacılık ve uzay mühendisliği alanında lisans derecesi ve Stanford’dan havacılık ve uzay mühendisliği alanında yüksek lisans derecesi aldı.

Emily Henriksson Üç alana yatırım yapmaya odaklanmış bir firma olan Root Ventures’ta müdür: araçlar ve altyapı, düşük maliyetli robotik ve donanım ve veri bilimi. Root’a katılmadan önce, bir tahrik mühendisi olarak çalıştı ve SpaceX Falcon için uçuş donanımı tasarladı ve program açısından kritik görevler için denetimli araç yapımını yönetti.

Henriksson ayrıca Tesla’da Model 3 pil modülü ekibinde çalıştı. Stanford’dan makine mühendisliği alanında MS ve BS derecelerine ve Harvard Business School’dan MBA derecesine sahiptir.

TC Sessions: Space, 6 Aralık’ta Los Angeles’ta geçiyor. Geçiş kartınızı bugün satın alın ve ardından en son uzay teknolojisi ve trendlerini görmek ve öğrenmek için bize katılın, yükselen yıldız kurucularla tanışın ve daha güçlü bir girişim kurma fırsatları için ağ kurun.

Şirketiniz TC Sessions: Space’e sponsor olmak veya katılmakla ilgileniyor mu? Sponsorluk satış ekibimizle şu şekilde iletişime geçin: bu formu doldurmak.genel-24