Yeni bir CPU’yu değiştirerek bilgisayarınızı yükseltmek için hiç bu kadar iyi bir zaman olmamıştı. Bu yılki Kara Cuma, CPU satışlarının bu yılın başlarından bu yana 30 yılın en düşük seviyesinde kalması ve son birkaç ayda istikrarlı fiyat indirimlerine yol açan beklenmedik bir CPU fazlalığı yaratmasının ardından gerçekleşti. Ancak perakendecilerin yine de stokları boşaltması gerekiyor, bu nedenle Kara Cuma, önceki nesil AMD AM4 işlemcilerde daha da derin fiyat indirimleri getirerek yıllardır gördüğümüz en iyi genel fiyatları sağlıyor. Bu, özellikle mevcut bir AMD bilgisayarını yükseltmek isteyen inşaatçılar için harika bir haber.

Hem Intel hem de AMD kısa süre önce yeni çip ailelerini piyasaya sürdü ve AMD, yeni Ryzen 7000 çiplerinin fiyatını Kara Cuma için %33’e kadar düşürerek değer teklifine yardımcı oldu. Ancak, AM5 anakartlar ve DDR5 bellek için yüksek ön maliyetler bazı inşaatçıları caydırmaya devam ediyor.

Bu arada, Intel’in 13. Nesil Raptor Lake yongaları, oyun oynamak için En İyi CPU’lar listemizde AMD’nin Ryzen 7000 yongalarına göre net bir fiyat ve performans avantajına sahip ve Team’den herhangi bir büyük Kara Cuma indirimi görecek gibi görünmüyor. Mevcut nesil CPU’ları için mavi.genel-21