Vesti KamAZ’a göre Rusya’nın en büyük kamyon üreticisi KamAZ, 2023 yılında tamamlanacak olan üretimini modernize etmeye başlıyor.

AvZ’de agrega üretiminden sorumlu baş teknoloji uzmanı yardımcısı Almaz Shakirov, yeniden yapılanmanın agrega üretimini etkileyeceğini söyledi: mafsal gövdesinin üretim sahası için altı işleme merkezi ve bilyalı yatağı işlemek için yedi CNC makinesi satın alınması planlanıyor. Tesis ayrıca ön, arka ve orta aksların karter hattında büyük bir revizyon gerçekleştirecek ve tüm kontrol sistemini bunun üzerine değiştirecek.

Almaz Shakirov, “Bu planlar uygulandığında, verimlilik ve dolayısıyla ana montaj hattına teslimatların ritmi artacak” dedi.Almaz Shakirov, ekipman filosunun ana kısmının tesisin faaliyete geçmesinden bu yana kurulan ve kaynaklarını neredeyse tüketmiş olan otomatik hatlardan oluşması nedeniyle, üretimdeki değişikliklerin gecikmiş olduğunu doğruladı.

Üretimin modernizasyonu, KamAZ’ın klasik K3 hattı için parçalar ile K5 ailesinin modern kamyonları için birimler arasında hızla geçiş yapmasına olanak tanıyacak.

Daha önce, K5 neslinin ithal ikameli ve “yaptırımlara dayanıklı” KamAZ kamyonlarının seri üretiminin Şubat 2023’te başlayacağı öğrenildi.genel-22