Dead Island 2 bir süredir geliştiriliyor. Oyun bir süreliğine tamamen ortadan kayboldu ve bir anda 2023 çıkış çerçevesiyle yeniden gün yüzüne çıktı. Zombi oyununun gelişimi, belirli barikatlara çarparak oldukça talihsiz oldu. Ve Dead Island 2 yine ertelendi.

Dead Island 2 Yine Ertelendi

Dead Island 2’nin başlangıçta 2014’ten 2015’e çıkması gerekiyordu. Ancak birçok gecikme yaşadı ve hatta geliştiricilerini kaybetti. Ancak daha sonra oyunun hala geliştirilme aşamasında olduğu ve 2023’te piyasaya sürüleceği garanti edildi. Ancak şimdi başka bir gecikmeyle karşı karşıya kaldı, ancak bu son olacak gibi görünüyor.

Daha önce duyurulan çıkış tarihi 3 Şubat 2023 idi ki bu da zaten oyunlarla dolu bir ay. Ancak şimdi 12 haftalık gecikme, Dead Island 2’nin 28 Nisan 2023’te lansmanını görecek. Stüdyo, önemli bir şey olmadığını, sadece oyunu yayınlamadan önce cilalamak istediklerini iddia ediyor. Takımlarına göre:

Gecikmenin ironisi Ölü Ada 2 bizim için kayıp değil ve şüphesiz biz de sizin kadar hayal kırıklığına uğradık. Gecikme sadece 12 kısa hafta ve geliştirme şu anda son düzlükte; piyasaya sürmekten gurur duyduğumuz bir oyunu çıkarabileceğimizden emin olmak için ihtiyacımız olan zamanı harcayacağız. Yıllardır bekleyenleriniz adına, orada bizimle birlikte olduğunuz için teşekkür ederiz.

Ayrıca, oynanışın bir kısmıyla birlikte yeni bir fragman, 6 Aralık’ta Twitch’teki bir Dead Island 2 tanıtım akışı aracılığıyla gösterilecek. Orijinal Ölü Ada 2011’de çıktı ve ne kadar uzun zaman geçtiğini düşünürsek, bir sonrakini almanın zamanı geldi. Hayranları hayal kırıklığına uğratsa da buradaki gecikme tamamen anlaşıldı. Bir oyunu yarım bırakmaktansa ertelemek her zaman daha iyidir.

Dead Island 2, yeni çıkış tarihine göre 28 Nisan 2023’te düşüyor. PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X ve Series S ve PC’de mevcut olacak.

Dead Island 2’nin bir kez daha ertelenmesi ne anlama geliyor? Aşağıdaki yorumlarda düşüncelerinizi bize bildirin.oyun-5