İlk kez, TYPE-MOON’un hayranlarının en sevdiği görsel romanı, KUTSAL GECEDE CADI, İngilizce konuşan kitlelere geliyor! Ezici başarısından bu yana Kader/Büyük Düzen (2017’de Amerika’da yayınlandı), TYPE-MOON’un benzersiz hikaye anlatımı yaklaşımına ve görsel roman formatına olan ilgi hızla arttı ve TYPE-MOON’un en ünlü yaratıcı zekası Kinoko Nasu’nun (Kader/kal gece, Tsukihime, Kader/Büyük Düzen). Şimdi, TYPE-MOON özelliklerinin hayranlarından gelen bu inanılmaz talebe yanıt olarak, hayranların en sevdiği görsel roman KUTSAL GECEDE CADI hem Nintendo Switch™ hem de PlayStation® 4’te bu kış yakında tüm dünyada seslendirilen bir remaster alacak. Bu Kasım ayından itibaren oyuncular demo sürümünü PlayStation Store ve Nintendo eShop’tan indirebilecekler.

Ayrıca, Aniplex of America, dijital yayına ek olarak KUTSAL GECEDE CADI Aralık ayında, Ocak ayından kısa bir süre sonra piyasaya sürülecek olan fiziksel bir sınırlı sürüm yayınlayacağız. Ön sipariş bilgileri yakında açıklanacak.

Nedir KUTSAL GECEDE CADI?
1980’lerin Japonya’sında geçen, KUTSAL GECEDE CADI Hayranların en sevdiği TYPE-MOON karakteri Aoko Aozaki’nin, bir lise öğrencisi olarak hayatın günlük mücadeleleriyle uğraşırken aynı zamanda sihirbazlığın karmaşık dünyasında gezinmeye çalışırken hikayesini anlatıyor! Oyuncular, oyunun ünlü yaratıcısı Kinoko Nasu tarafından kaleme alınan bu çok sevilen karakterin heyecan verici başlangıç ​​hikayesini yaşayacaklar. Kader dizi, kendisi!

Yüksek Çözünürlüklü Yenileme
Orijinal PC versiyonunun güzel görselleri, TYPE-MOON hayranlarını ve aynı şekilde yeni gelenleri memnun edecek modern bir oyun deneyimi yaratmak için muhteşem yüksek tanımlı formatta yeniden düzenlenecek! Kinoko Nasu’nun en sevilen eserlerinden birinin nihai versiyonuna hazırlanın.

Tamamen Seslendirilmiş Diyalog
Görsel güncellemeye ek olarak KUTSAL GECEDE CADI alacak, remaster yeni, tamamen sesli diyalog içerecek! Şimdi orijinal Japonca’da inanılmaz seslendirme sanatçılarından oluşan bir kadro tarafından seslendirilen her sevilen karakterden her kelimeyi duyacaksınız!

Derin, Kapsamlı Anlatı
KUTSAL GECEDE CADI oyuncuların eğlenmesi için keyifli bir karakter kadrosuyla inanılmaz derecede zengin bir anlatı sağlar. Bir ana hikayeye ek olarak, remaster iki yan hikayeyi de içerecek.

Oyunun 8 Aralık 2022’de dijital olarak ve 27 Ocak 2023’te fiziksel olarak yayınlanması planlanıyor. Oyun PlayStation 4 ve Nintendo Switch’te yayınlanacak ve İngilizce, Japonca, Basitleştirilmiş Çince ve Geleneksel Çince ses içerecek.

Oyunun fiyatlandırması ise şu şekilde:

  • Dijital Standart 39,99 $
  • Digital Deluxe Sürümü (PS4’e özel) 49,99 $
  • Fiziksel Sınırlı Üretim 59,99 ABD doları

Kaynak: Basın Bültenioyun-4