Apple, Apple Music ve Apple TV+ aboneliklerinin fiyatlarını ilk kez artırıyor. Genel kullanıcı sayısı bakımından dünya çapında yalnızca Spotify’ı takip eden, ancak bazı ülkelerde onun önünde olan Apple Music ile başlayalım. Eyaletlerde Apple, bireysel bir Apple Music aboneliğinin fiyatını %10 oranında artırıyor ve aylık maliyeti 9,99 dolardan 10,99 dolara çıkarıyor.

Apple, Apple Music, Apple TV+ ve Apple One için abonelik fiyatlarını artırıyor

Altı adede kadar ayrı hesap içeren Apple Music ailesi aboneliği, 2 $ veya% 13,3’lük bir artışın ardından şimdi 16,99 $’dır. Apple’ın baş rakibi Spotify, bireysel bir plan için (iki aylık ücretsiz denemenin ardından) aylık 9,99 ABD doları veya 6 üyeye kadar bir aile planı için aylık 15,99 ABD doları fiyatını değiştirmeden tutuyor. Bir kişi için yıllık abonelik fiyatı 99$ ile 109$ arasında değişmektedir.

Apple, fiyat artışını akış hizmeti için müzik lisansı için ödediği ücretlerdeki artıştan sorumlu tutuyor. Bir Apple temsilcisi, “Apple Music’te yapılan değişiklik, lisans maliyetlerindeki artıştan kaynaklanıyor ve buna karşılık sanatçılar ve şarkı yazarları müziklerinin akışı için daha fazla kazanacaklar. Ayrıca Apple Music’i dünyanın en iyisi yapan yenilikçi özellikler eklemeye devam ediyoruz. en iyi dinleme deneyimi.” Apple, yayıncının Haziran 2015’te tanıtılmasından bu yana Apple Music abonelik ücretini ilk kez artırdı.
ABD’deki Apple TV+ aboneleri de yakında aylık 6,99 ABD Doları, eski fiyattan 2 ABD Doları veya %40 daha yüksek bir aylık fiyat görecekler. Apple TV+’ın yıllık fiyatı 49,99$’dan 69$’a çıkarıldı. Belirtildiği gibi bu, hizmetin Kasım 2019’da piyasaya sürülmesinden bu yana Apple TV+ için yapılan ilk fiyat artışı. Cupertino’daki çete neden Apple TV+ fiyatlarını artırdı? Bir sözcü, içerikteki artışın bununla bir ilgisi varmış gibi görünmesini sağlar.
Apple, “Birkaç dizi ve filmle başladığımız için Apple TV+’ı çok düşük bir fiyata tanıttık” dedi. “Üç yıl sonra, Apple TV+, dünyanın en yaratıcı hikaye anlatıcılarından geniş bir ödüllü ve geniş beğeni toplayan diziler, uzun metrajlı filmler, belgeseller ve çocuk ve aile eğlencesi seçkisine ev sahipliği yapıyor.” Apple TV+, Emmy ödüllü birçok ödüllü program sunuyor Ted Kement. Hizmet akışa başladı Cuma Gecesi Beyzbol ve gelecek yıl Major League Soccer yarışmalarını yayınlayacak.

Fiyat artışları, Apple One paket planlarının fiyatlarını da etkiler. Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade ve 50 GB iCloud+ depolamayı içeren bireysel plan şu anda ayda 16,95 ABD doları, bu da Apple’ın daha önce ücretlendirdiği 14,95 ABD dolarından %15 daha fazla veya 2 ABD doları daha yüksek. Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade ve 200 GB iCloud+ depolamayı içeren Aile planı artık 3$ veya %15’lik bir artışla aylık 22,95$’dır.

Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade, 2 TB iCloud+ depolama alanı, Apple News+ ve Apple Fitness+’ı içeren Premier Apple One paketi, şimdi 3$ veya %10 artışla 32,95$/aydır.

Fiyat artışları, Apple’ın hizmet biriminin gelirinin artmasına yardımcı olmalı

Apple, cihazlarını satın alanlara hala promosyonlar sunuyor. Örneğin, yeni bir iPhone, iPad, Apple TV 4K veya Mac satın alanlar üç aylık ücretsiz Apple TV+ alırlar; Belirli AirPods kulaklıkları, Beats kulaklıkları veya HomePod hoparlörleri satın aldığınızda altı aylık Apple Music ücretsizdir.

Fiyat artışları, bir sonraki faturalandırma döngüsünün başlangıcında mevcut Apple Music, Apple TV+ ve Apple One aboneleri için geçerli olacaktır. Mevcut müşterilere de fiyat artışları, başlamadan 30 gün önce bildirilecektir.

Yalnızca az sayıda mevcut abonenin aboneliklerini iptal ettiği varsayıldığında, fiyat artışları, Apple’ın 2021 mali yılında 68 milyar dolara ulaşan hizmet gelirini artırmaya yardımcı olacaktır. Bu rakam son altı yılda üç katına çıktı.telefon-1