Belgeler Donanmanın Korkunç İHA Sürülerine Yönelik İddialı Planlarını Ortaya Çıkarıyor başlıklı makale için görsel

Fotoğraf: Jack Guez (Getty Resimleri)

ABD Donanmasının, Call of Duty ve benzeri filmlerde görülen kabus gibi drone sürülerini yapmak için çalıştığı bildiriliyor. melek düştü modern savaşta bir gerçek. Bu AI destekli otonom vızıldayan dron sürüleri, hava savunmasını veya gökyüzünden burun dalışını boğmak için potansiyel olarak başlatılabilir. kamikaze-esque hava saldırıları göre bütçe belgents MIT Technology Review tarafından gözden geçirilmiştir. Projenin adı: Süper Swarm.

Angel Has Fallen (2019 Filmi) Resmi Klip “Drones” — Gerard Butler, Morgan Freeman

Donanma ve ABD ordusundaki diğer kuruluşlar bir süredir insansız hava araçları gruplarıyla deneyler yapıyor olsa da, bütçe belgesi, departmanın bir gün savaş alanındaki sürüleri nasıl kullanabileceğini gösteren net ve ayrıntılı vizyonlar sunuyor. Belgeler, drone sürülerinin denizaltılar veya uçaklar gibi çeşitli platformlardan fırlatılabileceğini ve patlayıcılardan elektronik bozuculara veya birlikler için teçhizata kadar çeşitli farklı yükleri içerebileceğini söylüyor.

Belgede sunulduğu bildirilen bir başka proje olan DEALRS, birden fazla drone taşıyabilen ve fırlatabilen daha büyük bir sözde “ana gemi” yaratarak mevcut insansız hava araçlarının hassas menzil sorunlarını çözmeye çalışıyor. MASS (“ölçekli otonom sistemlerin üretimi” anlamına gelir) bir gün çok miktarda ucuz, harcanabilir drone oluşturmak için 3D baskıyı kullanmayı amaçlamaktadır. Şu anda, ordunun daha gelişmiş küçük dronlarından bazıları, yukarı doğru maliyetli olabilir. 200.000$ birim başına, bu nedenle maliyetleri düşürmek gelecekteki drone sürülerinde çok önemli bir rol oynayacak

Gerçek muharebe senaryolarında konuşlandırıldığında, Donanmanın insansız hava araçları sürüleri, potansiyel olarak, kalın savunmaları aşabilen ve onları takip eden hava saldırıları veya kara kuvvetleri istilaları için yumuşatabilen ilk saldırı biçimi olarak hareket edebilir. Bir sürüdeki çok sayıda dron (DARPA olduğuna inanıyor binlerce insansız hava aracı sürüsü oluşturmak mümkün), birçoğu vurulsa bile düşmanın savunmasına hala bir İngiliz anahtarı atabilecekleri anlamına gelir.

Donanma, Gizmodo’nun yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Organize gruplar veya işbirlikçi dronlar, film meraklılarının kafalarında olabilecek dron sürülerinin modern ileri bilimkurgu vizyonu olmasa da, yine de son çatışmalarda, özellikle Ukrayna’daki savaşla ilgili olarak belirleyici bir rol oynadılar. Savaşın başlangıcında, Ukraynalı yetkililer çağırdı Kiev hobi drone sahipleri, insansız hava araçlarını keşif yapmak ve Rus askeri hareketlerini izlemek için kullanacak. Aylar sonra, savaşın artmasıyla birlikte ABD’nin gönderilmiş taktik operasyonlar için tasarlanmış Phoenix Ghost insansız hava dronlarının Ukrayna askeri grupları. Taktik operasyonlar, bu durumda, savaş anlamına gelir.

“Neredeyse tüm insansız hava sistemleri gibi, optikleri var, bu yüzden tabii ki size gördüklerinin bir yerinde resmini vermek için de kullanılabilir.” Pentagon Basın Sekreteri John Kirby o zaman söyledi. “Ama asıl odak noktası saldırıdır.” En son Rusya Kullanılmış İran, kasıtlı olarak kullanılan Shahed-136 sözde “intihar uçağı” inşa etti. savurmak Bir konut binası ve bir tren istasyonu da dahil olmak üzere Kiev’deki en az dört hedefe.

MIT Technology Review tarafından ortaya çıkarılan belgeler, ABD ordusunun drone sürülerinin potansiyel taktik uygulamaları hakkındaki düşüncelerine daha net bir bakış sunsa da, bunlar tamamen yeni bir kavram değil. Savunma departmanlarının gonzo araştırma ve geliştirme ekibi olan DARPA, insansız hava aracı sürü kodunu büyüleyici ve çoğu zaman korkunç yollarla kırmaya çalışmak için yıllarını harcadı.

DARPA’nın Saldırgan Sürüsü Etkin Taktikleri (TELAFİ ETMEK) araştırmacıların 2017’den bu yana bu drone sürüleriyle en az altı saha deneyi yaptıkları ve üst düzey bir yetkilinin FedScoop’a ABD’ye inandıklarını söylediği bildirildi. ordu, teknolojiyi potansiyel olarak beş yıl içinde konuşlandırabilir. Ajans ayrıca yeni yöntemlere yatırım yapıyor. kablosuz şarj o devasa drone armadası. Aşağıdaki video klip gösteriyor Araştırmacılar, Tennessee’deki bir eğitim tesisinde otonom hava ve kara drone sürülerini test ediyor.

Saldırı Sürüsü Etkin Taktikler (OFFSET) Altıncı Alan Deneyi

Gelecekteki vızıldayan insansız hava araçları ordusunun savaş alanında nasıl çalışacağı hala tam olarak belli olmasa da, DARPA’lar önerildi sürünün insan denetleyicisine bir onlara “sürükleyici durumsal farkındalık ve karar sunumu yetenekleri” sağlayan ortak bir arayüz.

Aynı zamanda, diğer ülkeler gibi Çin, Rusyaİsrail’in ABD ile teknoloji açığını kapatmak ve kendi sürülerini konuşlandırmak için rekabet ettiği bildiriliyor. İsrail’in durumunda, geçen yıl Gazze şeridindeki Mayıs çatışması sırasında belirsiz sayıda insansız hava aracı konuşlandırdıktan sonra savaşta insansız hava aracı kullanan bilinen ilk ordu oldu. Drone’ların düşman yerlerini belirlemek için birlikte çalıştığı ve düzinelerce füze saldırısı yapmak için kullanılan bilgileri geri aldığı bildirildi. göre Savunma Bir.genel-7