İstasyon, ulaşımla ilgili her şeye adanmış haftalık bir haber bültenidir. Her hafta sonu gelen kutunuza bültenin tam sürümünü almak için buradan kaydolun – sadece İstasyon’a tıklayın. Bu, abonelere e-postayla gönderilen İstasyon haber bülteninin daha kısa bir versiyonudur. Tüm fırsatları, haber özetlerini ve yorumları ister misiniz? Ücretsiz abone olun.

İnsanları ve paketleri A Noktasından B Noktasına taşımanın tüm geçmiş, şimdiki ve gelecekteki araçları için merkezi merkeziniz The Station’a tekrar hoş geldiniz.

Vay, TechCrunch’ta ne güzel bir hafta! Yıllık teknoloji bonanza’mız (buna konferans bile diyemem) bir hareketlilikti. Fuar alanımız tıklım tıklım doluydu, yuvarlak masa toplantılarına aşırı talep vardı ve iki etapta teknolojinin en ilginç insanlarından bazıları sergilendi.

Etkinlik her zaman olduğu gibi sona erdi: Startup Battlefield kazananını belirlemek.

Bu süreç, incelenen ve fuar alanında sergilenmek üzere seçilen şirketler (binlerce başvuru arasından) olan Startup Battlefield 200 ile başladı. Buradan, kurucuların 100.000 $ ve imrenilen Battlefield Kupası kazanma şansı için hakimlerin önüne çıktığı Startup Battlefield’da yarışmak üzere 20 startup seçildi. Beş finalistle kazandık: Advanced Ionics, AppMap, Intropic Materials, Minerva Lithium ve Swap Robotics. Son beşi inceleyen yargıçlar şunlardı: Mar Hershenson (Armut VC), Yahoo CEO’su Jim Lanzone, aileen lee (Cowboy Ventures), TechCrunch’ın baş editörü Matthew Panzarino, David Tisch (BoxGrubu) ve Richard Wong (Hızlanma).

Sonunda, taç Minerva Lithium’a gitti, Sheeba Dawood ve Hemali Rathnayake tarafından ortaklaşa kurulan ve lityum çıkarma yöntemimizi değiştirmek isteyen bir şirket.

Minerva, kritik malzemeleri tuzlu sudan sadece üç gün içinde ve çevreye hiçbir zararlı etki olmadan çıkaran koordineli bir polimer çerçeve geliştirdi. Minerva, yalnızca pil üreticilerine pil sınıfında satabileceği lityumu çıkarmakla kalmaz, aynı zamanda diğer mineralleri de yakalayabilir ve muhtemelen arta kalan suyu içme amacıyla arıtabilir.

Minerva Lithium’u tebrik ederiz!

Oh, unutmadan önce: 2’ye 1 biletler için ön kayıt açtık, bu yüzden kaydolun ve gelecek yılki etkinlikte yerinizi ne zaman alacağınızı size bildireceğiz.

bana her zaman mail atabilirsin [email protected] düşünceleri, eleştirileri, görüşleri veya ipuçlarını paylaşmak için. Ayrıca direkt mesaj da gönderebilirsiniz. @kirstenkorosec

Rivian ve Lyft Disrupt’ta

Rivian CEO’su RJ Scaringe ve TechCrunch’tan Kirsten Korosec, 19 Ekim 2022’de San Francisco’daki TechCrunch Disrupt’ta. Resim Kredisi: Haje Kamps / TechCrunch

Disrupt sırasında, Rivian’ın kurucusu ve CEO’su RJ Scaringe ve Lyft’in kurucu ortağı ve başkanı Jon Zimmer ile röportaj yaptım.

Her iki görüşme de bir şirket kurmanın ve büyütmenin zorlukları hakkında bazı ilginç bilgiler verdi. Hatta küçük bir haber bile vardı. İşte her ikisinden de bazı önemli noktalar.

Lyft, Jon Zimmer

Geçmiş zorluklarda:
• Covid değildi, ancak Zimmer’in Uber ile devam eden ve erken mücadelenin şirketin bugüne kadar karşılaştığı en zor zorluk olduğuna inanıyordu.
Otonom araçlarda:
“Bence tek bir kazanan seçmek için çok erken ve bu yüzden bugün, birden fazla ortağa sahip olmakla ilgili. On yıl sonra? Tahmin etmek çok zor.”
Tesla FSD’de ve Lyft’in sürücülere yolcuları taşırken kullanmamalarını söylemesi gerekip gerekmediği:
“Şu anda bir politikamız yok. İş bu güvenlik düzeyine geldiğinde düzenleyici kurumların en iyisi olduğunu düşünüyoruz.”
Biden yönetiminin önerisi üzerine:
“Bahsettiğin son Biden İdaresi önerisi, temelde, tüm sürücülerimizin bağımsız yükleniciler olduğu Obama yönetimindeki durumu geri getiriyor. Tipik olarak, bir eyalet düzeyinde yönetiliriz. Federal Hükümet önemlidir ve tüm endüstriler için önemlidir, ancak gerçekten eyalet düzeyinde yorumlanıyor, son birkaç yılda önemli ilerleme kaydettiğimizi iddia edeceğim, California buna bir örnek.”

Rivian, RJ Korkutma

Gelecekteki ürün cephesinde:
• Rivian’ın 15.000 çalışanının yarısından fazlası, daha küçük ve daha ucuz araçlara odaklanacak olan R2 platformu da dahil olmak üzere gelecekteki ürün hattı üzerinde çalışıyor
• Evet, 400 millik “Max Pack” olacak. Scaringe bir zaman çizelgesi sağlamadı.
• Mikromobilite, özellikle bir e-bisiklet, serinin bir parçası olacak

geri çağırmada:
• Bu ayın başlarında geri çağrılan 12.000’den fazla aracın “önemli bir çoğunluğu”.
• “Bu kadar hızlı yanıt vermek bizim için gerçekten çok güçlüydü ve bence müşterilerden gördüğümüz şey – elbette böyle bir şeyde hayal kırıklığı var – ama elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorduk. Bu konuda samimiydik. Biz yapmadık, şekerleme yapmadık. Gidip düzeltelim dedik. Ve bu yüzden aslında gerçekten oldukça olumlu oldu.”
Tedarik zincirinde:
• Yarı iletken çip sıkıntısının kötü olduğunu mu düşünüyorsunuz? Scaringe, kıtlığın “önümüzdeki 15 yıl içinde pil tedarik zincirinde muhtemelen göreceğimiz türden tedarik zinciri kısıtlaması derecesinde bir iştah açıcı” olduğunu söyledi. hav. (bu benim tepkim)
• “İster lityum hidroksit ister lityum karbonat olsun, bildiğimiz şekliyle lityum iyon piller için pil tedarik zinciri, büyük ölçüde tüketici elektroniği üzerine inşa edilmiştir ve bu nedenle çok küçüktür. Çok büyük bir tedarik zinciri değil. Ve bu yüzden önümüzdeki 10 ila 15 yıl içinde 20x veya 20x mertebesinde büyümesi gerekiyor. Ve bu nedenle, inşa etmek için gereken yatırım seviyesi şaşırtıcıdır. Ayrıca, Amerika Birleşik Devletleri’nde inşa edilmediğine göre risk konsantrasyonunun seviyesinin gerçek bir şey olduğunu düşünüyorum.”

Mikromobbin’

istasyon scooter1a

Bu haftaki büyük micromobbin haberleri tam anlamıyla kasvetli kategoriye girdi. Hakkında konuşuyorum Kuş Almanya, İsveç, Norveç ve ABD, Avrupa ve Orta Doğu’daki “birkaç düzine ek, özellikle küçük ve orta ölçekli pazarlar” dahil olmak üzere dünya çapındaki çeşitli pazarlardan çıkma planları.

Teslimat kullanımını denemek için Volt ile ortaklık kuruyor. yemek dağıtımı için e-bisikletler İngiltere’de.

Micromobbin’in kısaltılmış bir versiyonunu okuyorsunuz. Bültene ücretsiz abone olun ve çok daha fazlasını elde edin.

Haftanın anlaşması

istasyonda para

TechCrunch Disrupt beni oldukça meşgul etti, ancak birkaç anlaşma dikkatimi çekti. Yığının zirvesine çıkan haberlerden biri de Mobileye oldu. halka arz koşullarını belirleme. Nasdaq’ta MBLY sembolü altında işlem yapmayı planlayan şirket, varsayılan orta nokta olan hisse başına 19 dolardan 41 milyon hisse sunmayı planlıyor.

ben sermaye ve Abu Dabi Yatırım Otoritesi satın almalarını tamamladılar New Hampshire merkezli bir filo yönetim şirketi olan MerchantsFleet’in.

Daha fazla fırsat mı istiyorsunuz? Bunların tam listesi bu hafta abonelik versiyonundaydı. Buradan ücretsiz abone olun.

Önemli haberler ve diğer bilgiler

otonom araçlar

Disrupt sırasında Cruise’un sürücüsüz araçlarından birinde kısa ve akılda kalıcı bir yolculuk yaptım. Yolculuğun kendisi oldukça olaysızdı. Cruise tarafından uygulamaya erişim izni verildi ve normal çalışma saatlerinin başlamasından yaklaşık 30 dakika önce aracı durdurabildim. Çalışanlar tarafından kullanılan bir araçta olduğum için yolculuğumun mevcut müşterilerin yaşadıklarını yansıtmaması olasıdır.

Sürüşüm olaysız geçti (Yaşasın, hayali frenleme veya ani, açıklanamayan hareketler yok). Ancak Cruise aracı kırmızıda sağa dönmüyordu ve bu da arkasındaki insan sürücüleri açıkça rahatsız ediyordu. Bir keresinde, bir sonraki ışıktan önce geçmek için Cruise aracı tarafından parçalanan bir araç; bu tam olarak ideal değil.

Aracın içindeki kullanıcı arayüzü (böylece ekranlar), müşterilerin bir haritayı görüntülemesine veya çeşitli müzik karışımlarını çalmasına olanak tanır. Söyleyebileceğim kadarıyla, şarkıları atlamanın bir yolu yoktu. Ayrıca, yine sahip olmak için iyi bir özellik gibi görünen büyük bir “End Ride” düğmesi de vardı.

Bu kuşkusuz kısa yolculuktan benim çıkarım, Cruise’un ticari cephede önemli ilerleme kaydettiği; Hizmeti kullanırken kendimi rahat hissederim. Ancak, şeylerin UI ve UX tarafında iyileştirmeler görmek ve araçların daha güvenli bir sürüş stili benimsemesini ve bu doğru dönüşleri yapmaya başlamasını umuyorum.


Bu sırada, Waymo Los Angeles’ta bir robotaksi hizmeti başlatmayı planladığını söyledi.

Elektrikli araçlar, şarj ve piller

Varış yeniden yapılanıyor ve dikkatini İngiltere’den ABD pazarına çeviriyor.

Gen Berdichevsky pil kimya şirketi Sıla Orijinal röportajımızdan bir yıl sonra TechCrunch ile süper sıcak pil endüstrisini ele almak için konuştuk. Görüşlerinden birkaçı:
• Enflasyon Azaltma Yasası oldukça Amerikan bir yasadır – yani ABD buna ulaşmak için zaman ayırdı, ancak sonunda bu iklim yasasını çıkardığında, bu bir ‘Büyük git ya da eve git’ durumuydu.
• Bugün ABD’deki pil şirketlerinin acil EV talebini karşılamak için ölçeklendirmesinin hiçbir yolu yok. 2030 yılına kadar, seviye atlamaya başlamalıdır.
• Pil malzemeleri şirketlerine yapılacak yatırımlar için yeni hatlar çiziliyor.
• Bir pil üreticisi olarak, yanınızda bir OEM bulundurmak, tedarik kısıtlamalarıyla ilgili birçok tuzaktan kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

Foxconn Üçüncü yıllık Hon Hai Tech Günü’nde iki EV konseptini tanıttı – bir Model V elektrikli kamyonet ve Model B elektrikli crossover hatchback.

Genel motorlar Cadillac Celestiq üretimini ortaya çıkardı. Her yönden büyük ve bazı ilginç özelliklere sahip. Ancak tüketiciler, satın almak için 300.000 doları (veya daha fazlasını) düşürecek mi?

Otomobil üreticisi ayrıca GMC markası altındaki üçüncü aracı olan GMC Sierra EV’yi de tanıttı.

Tesla Q3 kazançları serbest bırakıldı. Tl;dr: 21.45 milyar dolarlık gelir, beklentilerin biraz altında kaldı; 3,3 milyar dolarlık net gelir (bir önceki yılın aynı dönemine göre neredeyse iki katı); Araç satışlarında Yarı ve %50 yıllık büyüme konusundaki rehberliği yineledi. Enerji birimi parlak bir noktaydı.

Dikkate değer okumalardan daha fazlasını ve haftanın diğer haberlerini okumak ister misiniz? Station’ın haftalık e-posta bülteninde EV’ler ve AV’ler, uçuşun geleceği, içeriden bilgi ve daha fazlası hakkında çok daha fazlası var. Her hafta sonu gelen kutunuzda bültenin tam sürümünü almak için burayı tıklayın ve ardından “İstasyon”u işaretleyin.

genel-24