Samsung, One UI 5.0 arayüzü ile birlikte Android 13’ü Samsung Galaxy S22, Galaxy S22+ ve Galaxy S22 Ultra sahiplerine yaygınlaştırma görevine başladı. Avrupa ve Asya’daki 20 milyondan fazla kullanıcı, Güney Kore (Sammy’nin memleketi) ve Hindistan’dakiler de dahil olmak üzere güncellemeyi almaya başladı. One UI 5.0 “dış görünümü”, bazı öğeleri ekranın alt kısmına yakın bir yere taşır ve büyük ekranlı Galaxy telefonları olan kullanıcılar için daha kolay erişilebilir hale gelir.

One UI 5.0, Samsung’un 2022 amiral gemisi serisine daha fazla kilit ekranı özelleştirmesi ekleyerek kullanıcıların ekran için saati, renkleri, yazı tiplerini ve duvar kağıdını değiştirmesine olanak tanıyor. Kullanıcılar ayrıca ekran widget’larını kilitlemek için değişiklik yapabilecekler. Güncellemeyle birlikte, Android 13 çalıştıran tüm Galaxy telefonlarına fotoğraflara filigran ekleme özelliği sunuluyor. Ve her öğünü çevrimiçi yayınlayarak belgelemekten hoşlanan sosyal medya türlerinden biriyseniz, daha iyi yakın çekimler yapabilirsiniz. senin yemeğin.

Güncelleme ayrıca yeni ve daha hızlı animasyonlar, tam ekran widget’ları ve oldukça harika bir güvenlik özelliği ekler. Android 13/One UI 5.0 çalıştıran Galaxy telefonunuz, paylaştığınız bir fotoğrafın yanlış ellerde birinin kimliğinizi veya paranızı çalmasına neden olabilecek bir kredi kartı, pasaport veya başka bir kimlik belgesi görüntüsü içermesi durumunda sizi bilgilendirecektir. Ahizenizi başka biriyle paylaşırsanız, kişisel verilerinizi, hesaplarınızı, mesajlarınızı ve fotoğraflarınızı gizlemek için Bakım modunu etkinleştirebilirsiniz.

Galaxy S22 serisi cihazınızı güncellemek için şuraya gidin: Ayarlar > Yazılım güncellemesi ve İndir ve kur üzerine dokunun. Samsung’un önümüzdeki haftalarda güncellemenin erişimini diğer ülkelere ve pazarlara genişletmeye devam edeceğini varsayabiliriz.

Samsung ayrıca, bu makaleye yerleştirdiğimiz bir One UI 5.0 resmi tanıtım filmi yayınladı. Sadece 2 dakika 16 saniye süren videoya bir göz atın.telefon-1