Tamamen adil olmasa da Capcom, Resident Evil remake’lerinde içerik kesmek söz konusu olduğunda kendilerini hayranlarla biraz çekişmeli bir ilişki içinde buldu. Orijinalinden tüm önemli anları içeren ve hatta bazı içerikler ekleyen Resident Evil 2’de durum böyle değildi, ancak bazı bölümler aslında Resident Evil 3’ün yeniden çevriminden kesilmişti. Resident Evil 4’ün ne kadar sevilen olduğu göz önüne alındığında, hayranlar, yeniden yapılanmaya neyin dahil edilip edilmeyeceği konusunda anlaşılır bir şekilde endişe duyuyorlar.

Pekala, Resident Evil 4 remake’de ne olacağına dair kesin ayrıntılara sahip olmasak da, yapımcı Yoshiaki Hirabayashi, PC Gamer’a yeni oyunun uzunluğunun orijinaliyle hemen hemen aynı olacağına dair güvence verdi.

“RE4’te üretime başladığımızda, insanların neyin iyi olduğunu düşündüklerini inceledik. [in the RE2 and RE3 remakes] ve ne daha iyi yapılabilirdi. Bir örnek, RE4’ün oyun süresinin orijinal oyunla hemen hemen aynı olmasıdır.”

Orijinal Resident Evil 4 muhtemelen serideki en önemli oyundur ve yaklaşık 15 saat süren bir çekirdek kampanyaya sahiptir. Yani, Resident Evil 4 remake etli olacak! Ancak yine de, yeni RE4’ün benzer çalışma süresine nasıl ulaşacağını tam olarak bilmiyoruz – belki bazı şeyler kesilecek ve diğer sahneler bunu telafi etmek için genişletilecek. Ya da belki tamamen yeni diziler oluşturulacaktır.

Bununla birlikte, en son Resident Evil 4 remake fragmanları, köklerine oldukça yakın bir oyun gösterdi. Leon hala tekme atıyor, şaka yapıyor ve Ramon Salazar gibi karakterler hala ortalıkta, bu yüzden kesme odası zeminine çok fazla çarpmasını beklemiyorum. RE4 versiyonuna ayak uyduramadınız mı? İşte Capcom’un beklenen proje için hedefleri…

“Bu sefer oyun, orijinal oyunun özünü korurken, 2023’e uygun bir hayatta kalma-korku için en son kaliteyi elde etmek için geliştiriliyor. Oyunu serinin hayranlarına tanıdık hissettirirken, aynı zamanda ona taze bir his vermeyi amaçlıyoruz. Bu, oyunun hikayesini yeniden tasarlarken, yönünün özünü koruyarak, grafikleri modernize ederek ve kontrolleri modern bir standarda güncelleyerek yapılıyor.

Racoon Şehrindeki biyolojik felaketin üzerinden altı yıl geçti. Olaydan kurtulanlardan biri olan Leon S. Kennedy, doğrudan başkana rapor veren bir ajan olarak işe alındı. Sırtında birden fazla görev deneyimi olan Leon, Amerika Birleşik Devletleri başkanının kaçırılan kızını kurtarmak için gönderilir. Onu, köylülerle ilgili çok yanlış bir şeylerin olduğu tenha bir Avrupa köyüne kadar takip eder. Ve bu zorlu hayatta kalma, korku ve kurtarma hikayesinin perdesi açılıyor.”

Resident Evil 4 Remake, 24 Mart 2023’te PC, Xbox Series X/S, PS4 ve PS5’e çıkıyor (PS4’te satın alanlar ücretsiz olarak PS5’e yükseltebilir).

Bu yazıda bahsedilen ürünlergenel-17