iPhone montajcısı Foxconn, Tayvan markası Yulon için EV'yi tanıttı

Akıllı telefonlar için bir araya getiren şirket Elma Inc. ve diğer küresel markalar elektrikli SUV Tayvanlı bir otomobil üreticisi için benzer bir sözleşme modeli altında üretilecek.

Foxconn Teknoloji Grubu SUV tarafından satılacağını söyledi Yulon Luxgen n7 olarak motor gelecek yıl başlayacak. Beş koltuklu aracın tek şarjla 700 kilometre (440 mil) seyahat edebilmesi gerektiğini söyledi. Fiyat açıklanmadı.

FoxconnHon Hai Precision Industry Co. olarak da bilinen , Çin, Kuzey Amerika, Avrupa ve diğer pazarlardaki markalar için elektrikli arabalar ve otobüsler üretmeyi planlıyor. Müşterilerin görünümlerini ve özelliklerini değiştirebileceklerini söyledi.

Ayrıca Okuyun

Foxconn, Çin'de daha fazla Pro modeli oluşturmak için iPhone 14 üretim hatlarını değiştiriyor iddia raporu
Foxconn'un müşterilerin neden elektrikli otomobillerin amp39a lotamp39'unu satmasını istediğini buradan anlıyoruz

Girişim, neredeyse her yerleşik otomobil üreticisi ve düzinelerce iddialı girişimin sunduğu elektrikle kalabalık bir küresel pazara katkıda bulunuyor.

“Hon Hai kesinlikle EV endüstri,” şirket kurucusu Terry Gou yaptığı açıklamada.

Foxconn, merkezi New Taipei City’de, Tayvandünyanın en büyük akıllı telefon ve diğer tüketici elektroniği sözleşmeli montajcısıdır.

1940’larda kurulan Yulon, Nissan Motor Co. ve diğer otomobil üreticileri için araç montajı yapıyor. Şirket, 2009 yılında kendi markası Luxgen’i piyasaya sürdü.

Luxgen n7, potansiyel müşteriler için önerilen beş modelden biridir.

Foxconn ayrıca beş koltuklu bir crossover olan Model B’yi ve beş koltuklu çift kabinli bir kamyonet olan Model V’i sergiledi.

Şirket daha önce İtalyan tasarım evi Pininfarina ile geliştirilen bir sedan ve bir elektrikli otobüs olan Model T için planlarını açıklamıştı.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9