Zincirli bir çitin arkasında bir Amazon ana kamyonu.

Amazon depolarının, büyük sendikalaşma çabalarına yol açan yüksek stresli işyerleri olduğu raporlarda belirtilmiştir. Öte yandan Amazon, organize emeğin herhangi bir ipucunu boğmak için aktif olarak çalıştı.
Fotoğraf: Michael M. Santiago (Getty Resimleri)

New York merkezli başka bir Amazon tesisi Salı günü sendikalaşma çağrılarını reddetti ve bu, organize emeğin günümüzün kutuplaşmış ortamında ilerleme kaydetmesinin ne kadar zor olduğunu ve Amazon’un sendika karşıtı faaliyetlerinin ne kadar etkili hale geldiğini gösterdi.

Salı sabahı yapılan bir oylama sırasında, nihai oy sayımı 406 ALB1 işçisinin sendikalaşmaya karşı oy vermesiyle, oy veren 206 işçiye karşı oy kullanmasıyla sona erdi. 31 itiraz edilmiş oy pusulası ve dört geçersiz oy pusulası vardı, ancak bunların hiçbiri her iki yönde de yeterince sallanmaya neden olamazdı. ALB1’de oylamaya uygun 949 personel vardı.

Amazon, Gizmodo’nun yorum talebine hemen yanıt vermedi, ancak şirketin Albany ekibinin “hem çalışanlarımız hem de müşterilerimiz için en iyi düzenleme olduğunu düşündüğümüz için Amazon ile doğrudan ilişkiyi sürdürmeyi seçmesinden memnun olduğunu” söyledi. Amazon’u her gün daha iyi hale getirmek için her yerde olduğu gibi Albany’deki ekip arkadaşlarımızla doğrudan çalışmaya devam edeceğiz.”

Amazon İşçi Sendikası’na bağlı işçi bloğu, diğer icra personeliyle birlikte daha iyi ücretler ve PTO politikasının yanı sıra daha güvenli çalışma koşulları talep eden bir tesis çalışanı olan Heather Goodall tarafından yönetiliyordu. O yerel gazetecilere söyledi “burada yaptığımız harika işten gurur duyduğunu” söyledi.

Goodall’ın sızdırıldığı iddia edildi röportajlar zümresinin sendika oylamasının yakın olduğuna işaret ettiği aynı gün, sözde güvenlik ihlallerinin fotoğraflarını çektiği için yazılı bir uyarı aldığını söyledi. Ayrıca, bir disiplin duruşmasında temsilinin reddedildiğini iddia etti.

Goodall’ın sahip olduğu iddia edilen New York, Albany yakınlarındaki tesiste bu ayın başlarında sorun yaşayan yangın söndürücü eksikliği vardı gece yarısı ateşi. Bu gece vardiyası çalışanları ücretli olarak eve gönderildi ve Amazon sonraki gündüz vardiyasını iptal etti. Sendikalı JFK8 Staten Island tesisindeki bir karton sıkıştırıcıdan çıkan benzer bir yangın çok farklı bir sonuca yol açtı. ALU organizatörleri, bu durumda, gece işçileri ücretli olarak eve gönderilirken, gündüz vardiyasının gelmesi gerektiğini söyledi. Daha sonra şirket askıya alınmış o gün vardiyasında çalışmayı reddeden en az 50 depo çalışanı.

Amazon, Goodall’ın iddialarıyla ilgili sorulara hemen yanıt vermedi.

Amazon olan monolitik çevrimiçi perakende devi, tesislerinde herhangi bir sendikalaşma ipucuna karşı güçlü kol taktikleriyle tamamen ünlendi. Amazon’un sahip olduğu binlerce disiplin cezası verdi JFK8 deposunda sadece bir yıl içinde ve diğer raporlar Amazon’un ne kadar zor olduğunu kaydetti depo çalışanlarına baskı yapıyor büyük kotalarını karşılamak için.

ALU Başkanı Christian Smalls, Amazon’un ALB1 oylamasına kadar “günlük olarak gözdağı ve misilleme” kullandığını iddia etti. ALU’nun bono yanlısı avukatı Seth Goldstein da iddia edilen Amazon, tesisteki seçim gözlemcilerini yasadışı bir şekilde tehdit etti. Bu ifadeler sadece suçlama olarak kalsa da, Amazon’un geçmişteki faaliyetleriyle tutarlı görünüyorlar. Belgeler ABD Çalışma Bakanlığı ile Amazon’un sendikaları çökertme çabaları için on binlerce dolar ödediğini gösterdi. yasadışı.

Ona rağmen tarihi zafer Nisan ayında Amazon’un Staten Island JFK8 deposunda Amazon İşçi Sendikası, New York ve çevresindeki diğer depolarda ve iş merkezlerinde bir yer edinmek için mücadele etti. ALU organizatörleri benzer marjlarla mağlup Mayıs ayında LDJ5 deposunda ABD Cum. İskenderiye Ocasio-Cortez ve Senatör Bernie Sanders gibi sendika yanlısı politikacıların açık desteğine rağmen.

Smalls zaten terfi sendikalaşma için bir sonraki büyük kampanyaları Los Angeles bölgesinin bir kısmına hizmet veren California, Moreno Valley’de bulunan ONT8 deposunda. Tesiste 2 bin 300’den fazla çalışan bulunuyor. Bloomberg hangi şirkete atıfta bulundu. O depodaki icra işçileri, Ulusal Çalışma İlişkileri Kurulu’nun sözde üyelerin en az %30’undan onaylı kartlar almasını gerektiren 800 üyeli bir pazarlık birimi için oylama yapmak isteyeceklerini geçen hafta açıkça belirttiler.

genel-7