Apple bugün yeni iPad’leri ve bir dizi yeni aksesuarı tanıttı, ancak lansmanı basitleştirmek için bir zaman olarak kullanmak yerine, neyin işe yaradığını bilmek her zamankinden daha kafa karıştırıcı.

Önce en büyük değişiklikleri alan 10. nesil iPad’e odaklanalım. Yeni tasarımı, tıpkı iPad Air ve iPad Mini gibi USB-C bağlantı noktası, daha ince çerçeveler ve uyku / uyandırma düğmesindeki Touch ID ile şirketin diğer yeni iPad’lerine daha yakın. Resimlerden hangisinin temel model iPad ve hangisinin Air olduğunu söylemekte zorlanacaksınız.

Diğer iki iPad’e olan benzerlik, bu yenisinin şarj etmek ve eşleştirmek için tabletlerin yanlarına manyetik olarak yapışabilen ikinci nesil Apple Pencil’ı desteklediğini düşünmenize neden olabilir. Ama öyle değil: bunun yerine, 10. nesil iPad yalnızca eski Apple Kurşun Kalem ile çalışır ve bu kalemin yeni iPad’de bulunmayan bir Yıldırım bağlantı noktasından şarj edilmesi gerektiğinden, onu takmak için özel bir dongle’a ihtiyacınız olacak. yukarı.

10. nesil iPad ile birlikte birinci nesil bir Apple Pencil gösterilmektedir.

Yeni iPad ile yalnızca eski Apple Pencil çalışır.
Resim: Elma

Belki Apple Pencil’ı umursamıyorsunuz, bunun yerine Apple’ın klavye kılıflarında en yeni ve en iyisini istiyorsunuz. Yeni iPad için, ses kontrolleri gibi şeylere kolay erişim için 14 tuşlu bir işlev satırı sunan yeni bir Magic Keyboard Folio ekleyebilirsiniz.

Bir işlev satırı, bir iPad Air veya iPad Pro ile sahip olmak için harika bir şey gibi görünüyor, değil mi? Ne yazık ki, 249$’lık Folio yalnızca 10. nesil iPad ile uyumludur. Ve Apple, şirketin yükseltilmiş iPad Artılarını duyurmasına rağmen, diğer tabletlerin işlev tuşlarını eklemesi için klavye kapaklarını güncellemedi.

Durum sinir bozucu, özellikle de birçok aksesuar zaten cihazlar arasında çalışıyorsa

Apple’ın tüm iPad aksesuarları ekosistemi, özellikle mevcut aksesuarların çoğu kullanıldığında artık parçalanmış ve kafa karıştırıcı hissediyor. cihazlar arasında zaten çalışıyor. İkinci nesil Apple Pencil, iPad Pro, iPad Air ve iPad Air’in her iki boyutuyla da çalışır. ve örneğin iPad Mini. Daha küçük Magic Keyboard kılıfı hem 11 inç iPad Pro hem de iPad Air ile çalışır, ancak tablet neredeyse aynı boyutta olmasına rağmen yeni iPad ile uyumlu değildir.

Hayır, gerçekten, bu bir milimetre meselesi. İşte bireysel ölçümleri:

Başka bir deyişle, Apple yeni iPad’i biraz küçültmüş olsaydı, daha küçük Magic Keyboard ile uyumlu olabilirdi. Muhtemelen bu, 14 muhteşem işlev tuşuyla Magic Keyboard Folio’nun 11 inç iPad Pro ve iPad Air ile de çalışabileceği anlamına gelirdi.

Apple, aygıtlar arasında nasıl uyumlu hale getirileceğini bilir; şirket adını sadece işe yarayan şeyler yapmak üzerine kurdu. Ancak bu iPad lansmanı için Apple bunun yerine tablet ekosistemini daha parçalı hale getirmeyi seçti.genel-2