XCOM tarzı strateji oyunu için yeni bir Phoenix Point modu, Lovecraft tarzı korku temalarına odaklanan XCOM: Long War tarzında tam bir revizyon sağlamayı umuyor. Phoenix Point: Terror from the Void modu, Terror from the Deep adlı klasik XCOM: UFO Defense oyununa 1995 bağımsız genişleme ruhunu çağrıştırıyor.

Terror from the Void, yeni karakterler, yeni diyalog seçenekleri, yeniden yazılmış metinler ve yeni ödüller ile birlikte bir hikayenin yeniden işlenmesini içeriyor. Elbette, karşılaşmaları değiştirebilecek bir dizi yeni taktik değiştiricinin yanı sıra sıradan düşmanlardan ölümcül patronlara kadar pek çok yeni düşmanla karşılaşacaksınız. Size yardımcı olmak için, silahlar, öğeler ve beceriler için tam bir yeniden dengeleme ile birlikte oyuncu sınıflarında tam bir revizyon.

Tabii ki Lovecraftian temaları ilham kaynağı olduğu için, Terror from the Void’de paranoya ve deliliğin güçlü vurgular olması şaşırtıcı değil. Mod, daha önce oyunun ‘kıyamet saati’ olarak işlev gören ve Pandoralıların kazanma durumunu işaret eden ve 1.6 güncellemesinde temel oyundan kaldırılan bir indeks tarafından temsil edilen bir tamirci olan Oneiric Delirium’u yeniden sunuyor.

Gruplar eylemlerinize tepki gösterecek ve sonuçta onları savunmak için burada olmayabileceğinizden endişe duyabilirler. Enfekte olmuş askerler canavarları görmeye başlayacak ve ölü askerler korkunç enfeksiyon odaklı dönüşümlerle geri dönebilecekler, yani Pandoran canavarları olarak geri dönen savaş alanında düşmüş yoldaşlarınızla bile karşılaşabilirsiniz.

Enfeksiyona nasıl yaklaşacağınızı seçebilirsiniz – etkilerine karşı bağışık olan biyonik askerler mi kullanmak istiyorsunuz, yoksa uzaylı güçlerin potansiyelini benimsemek ve onları daha da güçlendirmek için kendi askerlerinizi mutasyona uğratmak mı istiyorsunuz? Deneysel mutajenler, birliklerinizi kendilerine yeni yetenekler kazandırabilecek, ancak diğer alanlardaki etkinliklerini etkileyebilecek benzersiz koşullarla etkileyebilir.

Terror from the Void, geliştiricilerin “bir şeyden hoşlanmıyorsanız, onu kapatabilirsiniz” demesiyle “son derece yapılandırılabilir” olmayı vaat ediyor. Bununla birlikte, en deneyimli Phoenix Point gazileri ve terörü gerçekten kucaklamak isteyenler için “Adına layık efsanevi bir zorluk” olduğunu iddia ederek isteyenler için birçok zorluk vaat ediyorlar.

Phoenix Point: Terror from the Void, 7 Ekim’de açık betaya girdi ve ekip, oyuncuların ilk sürümde “hatalar ve denge sorunları beklemesi” gerektiğini söyledi. Yapabilirsiniz Steam’den indir, ancak oynamak için tüm Phoenix Point DLC’sini gerektirdiğini unutmayın. Aşağıdaki fragmanı kontrol edebilirsiniz:

Oynamak için daha fazlasını arıyorsanız, PC’deki en iyi taktik RPG’ler veya belki de en iyi sıra tabanlı strateji oyunları seçimlerimize göz atmaya ne dersiniz? Ayrıca Marvel’s Midnight Suns çıkış tarihi hakkında da haberlerimiz var – geliştirici Firaxis games, XCOM’un “kesinlikle” bir geleceği olduğuna söz veriyor, ancak Marvel evreninde bir oyun geliştirme fırsatını kaçıramayacaklarını açıklıyor.oyun-2