Alman araç kiralama şirketi Sixt, duyuru4 Ekim Salı, daha fazlasını satın alma niyeti 100.000 elektrikli araç Çinli üreticiye BYD-Otomatik. Sixt, ilk araçların bu yıl teslim edileceğini söylüyor.

Sixt, rakibi Hertz ile aynı hizada

Kiralama şirketi yaptığı basın açıklamasında aşağıdakileri taahhüt ettiğini beyan eder: birkaç bin BYD aracı hangi teslim edilecek bu yıl Almanya, Fransa, Hollanda ve Birleşik Krallık’ta. Sixt olmak istediğini iddia ediyor Avrupa’daki ilk BYD elektrikli araç kiralama şirketi “. Sixt, 2022 yılı sonuna kadar 20 yeni elektrikli model sunmayı da taahhüt etti” dedi. Audi, Opel, Renault, BMW, Peugeot, Tesla ve şimdi BYD “, markanın sözcüsüne göre.

Aynı kategoride

TikTok'ta iki akıllı telefon açıldı.

Tiktok, gelirlerini artırarak yaratıcıları kendine çekiyor

Alman şirketin duyurusu, birkaç hafta önce rakibi arasında yapılan anlaşmanın ardından geldi. Hertz ve Amerikalı üretici Genel motorlar. Hertz, çeşitli sözleşmeler imzalamıştır. 175.000 elektrikli araba önümüzdeki beş yıl içinde Amerikalı üretici ile. İkinci sözleşme, 2021’de Tesla ile 100.000 adet için imzalandı. Son olarak, Nisan 2022’de Polestar ile 65.000 araçlık son işlem.

Kiralama şirketleri muhtemelen 2035’te Avrupa’da termal ve hibrit modellerde gelecekte bir yasak öngörmek istiyorlar. Sixt, 2030 yılına kadar filosunun %60 ila %90’ının elektrikli araçlar olmasını hedefliyor. Öte yandan Hertz, 2024’ün sonuna kadar filosunun en az %25’inin değiştirilmesini istiyor.

BYD Auto, Avrupa’da büyümeyi planlıyor

Çin toplumu, BYD Oto egemen elektrikli otomobil pazarı Çin önceki Sen buradasın. O sattı 175.000 araç Ağustos 2022’de elektrikli ve hibrit, ulaşmak için mücadele eden Tesla ile karşı karşıya 77.000 satış Orta Krallık’ta.

Şimdi BYD Avrupa’ya taşınmak istiyor. 2020’de şirket, çoğu otomobil üreticisinin test alanı olan Norveç’te ilk testini gerçekleştirmişti. Şirket satış rakamlarını açıklamadı, ancak geçen hafta BYD’nin Avrupa’da satılacak 3 elektrikli modelinin fiyatlarını açıklamasından bu yana deneme kesin görünüyor. Han sedan ve Tang SUV tavan döşemesi 72.000 € olarak fiyatlandırılacak. Sixt’in alacağı otomobil olan Atto 3 SUV ise 38.000 Euro’ya mal olacak.

Araç kiralama şirketleri filolarını değiştirmek için yarışıyor. Altıncı yöneliktir Çinve Hertz güvenmeye devam et Amerika Birleşik Devletleri. Bu yeni modelleri tanıtmak için Hertz, BP ile işbirliği içinde Amerika Birleşik Devletleri’nde bir şarj ağının tanıtımını yapmaya başladı. Avrupa’da şu anda 300.000 terminal var, hedef bu rakamı 2030’a kadar 10 ile çarpmak. Sixt duyuru 20 Eylül’de kendi şarj edilebilir altyapısını kurmak için 50 milyon euro yatırım yaptı.genel-16