Üçüncü RimWorld genişlemesinin adı Biotech ve bilim kurgu yönetim oyunu için 1.4 güncellemesiyle birlikte geliyor. Bu, liderliği gömen büyük bir olaydır, çünkü Biotech ile kolonistleriniz (hem doğal hem de yapay yollarla) gebe kalabilecek ve çocuk sahibi olabileceklerdir, yani kolonileriniz artık gerçek nesiller boyunca devam edebilir.

Çocuk üretmek ve yetiştirmek, beklediğiniz gibi, RimWorld’e yepyeni bir dizi zorluğun yanı sıra bazı oldukça ciddi ahlaki ikilemleri de beraberinde getiriyor. 1.4 güncellemesi ile koloniciler hamile kalabilecekler, ancak aynı zamanda fıçılarda çocuk yetiştirebilecek ve özellikle uzaylı ortamına uyarlanmış özelliklere sahip süper askerler veya yabancı insanlar yaratmak için bazı gen modifikasyonlarına katılabileceksiniz.

Başka etik konular da vardır: koloninizde yetiştirilen çocukların eğitime ve zenginleşmeye erişmelerini sağlayabilirsiniz, bu da nihayetinde büyüdüklerinde daha geniş seçeneklere sahip olan daha yetenekli yetişkin sömürgecilerle sonuçlanır. Ya da ucuz askerler ve işçilerden oluşan ordular yaratmak için büyüme tanklarında gelişmeye bırakabilirsiniz – eğer bu tür bir koloni yönetiyorsanız, sanıyoruz.

Ayrıca 1.4 güncellemesinde, mekanoidlere telepatik olarak komuta etmelerini sağlayan özel bir beyin implantına sahip bir kolonist olan yeni tamirci de dahildir. Mekanoidler zaten birkaç şekil ve boyutta gelir ve Biotech genişlemesi bir demet daha ekler.

RimWorld’ün yaratıcısı Tynan Sylvester, Biotech güncellemesinin RimWorld’e insan olarak bildiğimiz en eski ve en ilişkilendirilebilir dramalardan bazılarını – ailevi ilişkilerden gelen türden – enjekte etmeyi amaçladığını söylüyor. RimWorld’ün bu tür konuları ele alacak kadar sağlam olduğu noktaya gelmenin biraz zaman aldığını söylüyor.

Sylvester, “Oyunun bu tür güçlü aile odaklı duygular yaratmasını sağlayacak geliştirme gücüne sahip olduğumuzdan emin olmak istedim,” dedi Sylvester. son güncellemede yazıyor. “Biyoteknoloji, şimdiye kadar sahip olduğumuz en fazla geliştiriciyle en uzun genişleme geliştirme döngüsü olduğundan, bu büyük zorluğun üstesinden gelmenin zamanının geldiğine karar verdim.”

Biyoteknoloji güncellemesi “önümüzdeki birkaç hafta” içinde RimWorld’ün ana dalında çıkacak, ancak bu arada RimWorld’ün Steam seçenekleri menüsündeki ‘kararsız’ beta dalını seçerek erken derlemeyi deneyebilirsiniz. İşleri daha da tuhaf hale getirmek istiyorsanız en iyi RimWorld modları listemize göz atın.oyun-2