Google, beklenenden daha önce birkaç yeni akıllı ev gadget’ını tanıttı – ikinci nesil kablolu kapı zili Nest Doorbell Wired ve Nest Wifi Pro.Daha önce Google’ın bu yeni öğeleri, Pixel 7 akıllı telefonları ve Pixel Watch akıllı saatleriyle birlikte önümüzdeki Perşembe günü Made by Google etkinliğinde tanıtması bekleniyordu. Ancak, yeni Nest Doorbell Wired ve Nest Wifi Pro’nun resmi lansmanı birkaç gün önce gerçekleşti.

Google, yeni Nest kapı zili ve Nest Wifi Pro'yu tanıttı

İkinci nesil Nest Doorbell Wired’ın fiyatı 180 dolar. Pille çalışan modelle aynı tasarıma sahiptir ancak biraz daha kompakttır. İki model arasındaki temel fark, kablolu versiyonun 10 güne kadar video geçmişi ile 7/24 kayıt desteği sunmasıdır. İkinci nesil Nest Doorbell Wired, artık Google Store’da dört renk seçeneğiyle sunuluyor.

Nest Wifi Pro yönlendirici, Wi-Fi 6E ve Google Asistan sesli yardımcısı desteğiyle de tanıtıldı. Seleflerinden farklı olarak, yerleşik hoparlörler yoktur. 204 m2’lik bir alanı kaplamaktadır.2.

Google, yeni Nest kapı zili ve Nest Wifi Pro'yu tanıttı

Nest Wifi Pro, çeşitli akıllı özellikler sunar. Örneğin, daha iyi performans sağlamak için video görüşmeleri ve akış için trafiği otomatik olarak optimize edebilir. Ayrıca Google, yönlendiricinin “kendini kontrol edecek kadar akıllı” olduğunu ve bazı yaygın sorunları otomatik olarak çözdüğünü iddia ediyor.

Nest Wifi Pro, 200 ABD doları karşılığında ön sipariş vermek için kullanılabilir. Ayrıca 400 $ ‘a satılan üçlü bir set var.genel-22