HoYoverse, mevcut Genshin Impact fiyatlarının dünya çapında ondan fazla ülke için ayarlanacağını belirtti. Şimdiye kadar geliştirici, RPG’nin yeni oyun içi ürün fiyatlandırmasından etkilenecek ülkeler olarak Şili, Mısır, Japonya, Malezya, Pakistan, Polonya, Güney Kore, İsveç ve Vietnam’ı listeledi. Ancak, “euro bölgesinin” de değişiklikleri göreceğini söyleyerek, listede belirtilenlerden daha fazla Avrupa ülkesinin olduğunu ima ettiler.

Bu haber bir yetkiliden geliyor. Blog yazısı HoYoverse’ın durumu kısaca özetlediği, ancak kısa mesajın çok fazla ayrıntı sağlamadığı HoYoLAB’da. Örneğin, fiyatların artıp artmadığını veya düşmediğini kesin olarak bilmiyoruz, ancak ben birincisini varsayıyorum.

Etkilenen ülkelerden oyuncular, gönderinin yorum bölümünde görüşlerini paylaşıyor ve çoğunlukla kafaları her şeyden çok karışmış görünüyor. Fiyatlandırma rakamlarının eksikliği bir yana, en iyi yorumlardan bazıları, HoYoverse’ın bu bilgiyi değişiklik için bir tarih veya zaman olmadan paylaşmayı seçmesinin ne kadar tuhaf olduğunu belirtiyor. Açıklama, resmi Twitter hesaplarından da tamamen yok.

Mevcut haliyle, kesin olarak bildiğimiz tek şey, fiyat değişikliklerinin “platform fiyat politikalarındaki son ayarlamalar” nedeniyle geleceği.

Ayrıca fiyat değişiklikleri için görsel güncellemede biraz gecikme olabilir ki bu da başka bir sorun teşkil etmektedir. Satın almak için oyun içi bir öğe seçerken ne kadar harcadığınızı hemen bilemezsiniz. İşlem sayfasında satın alma işleminizin gerçek maliyetinin ne olduğunu kontrol etmeniz gerekir.

Şimdilik, bu bölgelerdeki oyuncuların para harcamadan önce Genshin Impact sürüm 3.1 için tüm Genshin Impact kodlarını kullanmaları en iyisi olabilir. Neyse ki sürüm 3.1, oynanacak yeni Genshin Impact etkinlikleri, toplanacak yıldönümü ödülleri ve keşfedilecek daha fazla alan ekledi.oyun-2