Son birkaç yılda akıllı telefon tasarımının kutsal kâsesine sürekli geçişi gördük: kusursuz, uçtan uca bir ekran. Ve şirketler severken Samsung, ekran altı selfie kameralarıyla deneyler yaparak hedefe daha hızlı ulaşıyor. Apple, Apple oluyor ve bunu kendi hızında yapıyor. Cupertino şirketi, iPhone’larının ekran gövde oranını bir süredir kademeli olarak artırıyor. Çentik önce küçültüldü, ardından Dinamik Ada lehine düşürüldü.

Ancak çoğu kişi bunun başlangıçta nasıl başladığını hatırlıyor – iPhone X ve imzalı iPhone ana sayfa düğmesinin kaldırılmasıyla. İkincisinin ölümü, Touch ID’nin sonunu ve Face ID’nin yükselişini de heceledi.

Apple’ın iPhone tasarımındaki yeni standarda uymasını sağlayan şey budur. Ancak 5 yıl sonra, Face ID sensörleri için bir kesme ihtiyacı başlı başına sorunlu hale geldi. Şirket ekran altı Face ID geliştirirken, ekran altı parmak izi okuyucuları çok yaygın.

Bu nedenle soru, Apple’ın yumuşayıp Touch ID’ye geri dönüp dönemeyeceğidir. Apple’ın her şeyi üzerinde nihai otorite olan Mark Gurman’a göre, böyle bir hareket pek olası değil. Bu bilgi ilk olarak onun aracılığıyla ortaya atıldı. Güç Açık bülteni.

Teknoloji uzmanına göre, Apple gerçekten de iPhone serisine bir ekran altı parmak izi okuyucusu ekleme fikrini deniyor. Ek olarak, okuyucunun güç düğmesine koyulabilme olasılığı da araştırıldı.

Ancak, şu anda bu beklentilerin hiçbiri olası görünmüyor. Gurman, Face ID’nin “kalmaya devam edeceğine” ve Touch ID’nin “en azından yakın gelecekte amiral gemisi iPhone’lara geri dönmeyeceğine” inanıyor. Bu yorumlar ilk olarak 9to5 Mac tarafından özel bir makale.

Bu kararın kaçınılmaz tam ekran iPhone’u ne kadar geciktireceğini görmek ilginç olacak. Sadece zaman gösterecek.telefon-1