Iman Vellani, Marvel's Ms. Marvel için bir posterde.

resim: Marvel Stüdyoları

Haftanın başlarında, Don Cheadle liderliğindeki mini dizisinin duyurusu ile herkesi şaşırttı ve şaşırttı. Zırh Savaşları tam bir filme dönüşüyordu. Bunun bariz nedeni, stüdyonun hikayeyi doğru anla, daha iyi bir teatral yayın olarak gerçekleştirilebilirdi. Gösterinin kesinlikle birkaç kişiyi içereceği göz önüne alındığında birçok zırh takımları (ki pahalı ve zaman alıcı yapmak!), Buna karşı çıkmak zor, ama şimdi ilginç bir soru sunuyor.

Marvel Studios yumurtalarını standart TV sepetine koyduğundan beri WandaVision 2021’de, çeşitli şovlar gerçek bir TV şovu gibi hissetmek açısından vuruldu veya kaçırıldı. Biçime kolayca yerleşen bazı karakterler ve kavramlar olmuştur, örneğin: Bayan Marvel ve Farzedelim?, ama diğerleri aynı şansa sahip değil. En kötü hallerinde, Şahin ve Kış Askeri veya Loki olaydan sonra altı ila sekiz 45 dakikalık parçalara bölünmüş bir film gibi çıkabilir. Dürüst olmak gerekirse, Marvel’a özel bile değil: Bu şikayeti aşağıdaki gibi diğer Disney şovlarında kolayca seviyelendirebilirsiniz. Obi-Wan Kenobi, veya son birkaç yıl içinde “prestij TV” olarak kabul edilebilecek herhangi bir şov.

Marvel başladığından beri bir düzine gösteri Şu anda (bildiğimiz kadarıyla) çeşitli yapım aşamalarında, bu dizilerin bazılarının film olması gerektiği gibi hissetmesi ve yeni gelen filmler için bunun tersinin geçerli olması mantıklı. Elbette hepimiz bir MCU şeyi izledik ve “Ya bu şu anki formatının tam tersi olsaydı?” diye boş bir düşünceye sahiptik. İlerleme hızı veya genel arsa olsun, bir film gibi sonsuzlar veya bunlardan biri Örümcek Adam Filmler muhtemelen bir gösteri olarak sunulsa daha iyi olurdu, böylece karakterlerin nefes almasına ve hangi tema için gidiyorsa onu yapmasına izin verilirdi.

Aşağıdaki yorumlarda, MCU’nun bir film olması gerektiğini düşündüğünüzü veya MCU filminin bir mini dizi olarak daha iyi olabileceğini düşündüğünüzü bize bildirin.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleneceğini kontrol edin hayret ve Yıldız Savaşları sürümler, sırada ne var DC Universe film ve TV’deve hakkında bilmeniz gereken her şey Ejderha Evi ve Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri.genel-7