Xiaomi 12T ve 12T Pro modellerinin, 4 Ekim’de Xiaomi’nin ev sahipliği yapacağı onaylanan lansman etkinliğinde geniş çapta piyasaya sürülmesi bekleniyor. Çinli üretici, Xiaomi’nin resmi global Twitter hesabındaki bir tweet ile olayı doğruladı. Xiaomi, lansman etkinliğini ‘Make Moments Mega’ sloganıyla duyurdu. Lansman etkinliği, Xiaomi’nin Facebook, YouTube, Twitter, TikTok ve resmi web sitesindeki tüm sosyal medya hesaplarında canlı yayınlanacak. Xiaomi 12T Pro, 200 megapiksel arka görüntü sensörü ile piyasaya sürülecek. Etkinliğin, diğer ürün lansmanlarının yanı sıra Redmi Pad’in tanıtımına da tanık olabileceği bildiriliyor.

Görevliden bir gün önce cıvıldamak Xiaomi’nin global twitter hesabından teaser posteri de sızdırılmış Twitter hesabından bilgi veren Abhishek Yadav tarafından.

Bu arada, tipster Evan Blass (@evleaks) daha önce Xiaomi 12T Pro ve Xiaomi 12T’nin sızdırılmış görsellerini tweetledi ve bu da benzer tasarımlara sahip yaklaşan akıllı telefonların spekülatif tam tasarımını ortaya çıkardı. Görüntüler, yaklaşmakta olan Xiaomi 12T Pro’nun bir LED flaşlı 200 megapiksel üçlü arka kamera kurulumuna ve selfie kamerası için merkeze hizalanmış bir delik delme özelliğine sahip olabileceğini gösteriyor. Bu arada, Xiaomi 12T’nin söylentili tasarımı, LED flaşlı 108 megapiksel üçlü arka kamera kurulumunu içeriyor; ve ön ekranda aynı delik delme.

Xiaomi 12T Pro ve Xiaomi 12T’nin sağ tarafında bir güç düğmesi ve ses seviyesi düğmelerine sahip olabileceği bildiriliyor. Altta, ahizeler şarj için bir USB Type-C bağlantı noktasına, bir hoparlör ızgarasına ve bir SIM tepsisine sahip olabilir, bu da sızdırılan görüntüleri düşündürür. En üstte, telefonların Harman Kardon markasının yanında ikincil bir hoparlör ızgarası ve gürültü önleyici bir mikrofonla gelmesi bekleniyor.

Sızıntılara ve görüntülere göre, Pro varyantı Snapdragon 8+ Gen 1 SoC tarafından desteklenirken, 12T 5G varyantı bir MediaTek Dimensity 8100 SoC’ye sahip olacak. Her iki akıllı telefon modelinin de kutudan çıktığı haliyle Android 12 tabanlı MIUI 13 ile çalışırken ve 120 Hz yenileme hızına sahip 6.67 inç AMOLED ekrana sahipken 5000 mAh pil ve 120 W hızlı şarj desteğiyle birlikte gönderilmesi bekleniyor.

Önceki bir rapora göre, Xiaomi 12T Pro’nun Avrupa’da 849 Euro’dan (kabaca 66.600 Rs) başlaması beklenirken, Xiaomi 12T’nin Avrupa’da 649 Euro’dan (kabaca 51.000 Rs) fiyatlandırıldığı söyleniyor.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.

genel-8