Samsung Galaxy S23 serisi, son amiral gemisi serisinden daha erken çıkabilir

Kapat

SAMSUNG bir sonraki amiral gemisi serisi – Galaxy S23 serisi – üzerinde çalışıyor ve akıllı telefonları 2023’ün başlarında piyasaya sürmesi bekleniyor. Tıpkı geçen yıl olduğu gibi, yaklaşmakta olan akıllı telefon serisinin muhtemelen üç cihazı içermesi bekleniyor – Samsung Galaxy S23S23+ ve S23 Ultra.

Bu yeni cihazlar, Çin düzenleyici kurumu 3C tarafından zaten onaylandı ve bu el cihazlarının sızdırılmış görselleri de internette dolaşıyor. Bu yılki Samsung Galaxy S22 serisi Şubat ayında piyasaya sürüldü ve Güney Kore merkezli teknoloji devinin Galaxy S23 serisini önümüzdeki yılın başlarında piyasaya sürmeyi planladığı bildiriliyor.

Güney Koreli haber kuruluşu ET News tarafından (GizmoChina tarafından tespit edilen) bir rapora göre, Samsung Electronics’in Mobil Deneyim bölümü, Galaxy S23 serisini öncekinden daha erken planlıyor.

Ayrıca Okuyun

Samsung, Galaxy S23 serisine Exynos yonga setlerini dahil edebilir

Teknoloji devinin planlarını ortaklarıyla paylaştığı ve hatta geçen yıldan daha önce Galaxy S23’te gerekli olan bileşenlerin siparişlerini verdiği bildirildi. Ancak Samsung, serinin resmi lansman tarihini doğrulamadı ancak şirket, Galaxy S23 serisini “yıl sonu alışveriş sezonu için zamanında” yayınlayabilir. Samsung’un Galaxy S23 serisini selefinin çıkış tarihinden neredeyse bir ay önce duyurması bekleniyor.

Samsung neden Galaxy S23’ü 2023’te daha erken piyasaya sürmeyi planlıyor?
Samsung, aşağıdaki gibi diğer şirketlerin amiral gemisi cihazlarıyla rekabet etmek için Galaxy S23 serisini 2023’ün başlarında piyasaya sürmeyi planlıyor olabilir: Xiaomi, OnePlus ve canlı2022’nin sonundan önce premium cihazları piyasaya sürmesi bekleniyor. Xiaomi 13 serisi Kasım ayında piyasaya sürülebilirken, OnePlus 11 Pro 5G ve Vivo X90 Pro+ yıl içinde gelebilir.

Rapora göre şirket, premium akıllı telefon pazar payını güvence altına almak istediği için bu stratejiye de karar vermiş olabilir. Bu, dikkatleri bu ayın başlarında piyasaya sürülen Apple iPhone 14 serisinden uzaklaştırarak mümkün olabilir.

Samsung Galaxy S23’ün beklenen özellikleri
En son sızdırılan görüntüler, Samsung’un yaklaşmakta olan amiral gemisi serisinin Galaxy S23 serisinin geçen yılki modellerle aynı tasarıma bağlı kalabileceğini ortaya koyuyor. Yaklaşan cihazlar ayrıca dört tarafında tek tip çerçeveli ön tarafta 6.1 inç AMOLED ekrana ve yatay bir çizgiye yerleştirilecek üçlü arka kamera kurulumuna sahip olabilir.

Samsung’un Galaxy S23 serisinin henüz piyasaya sürülmemiş Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti tarafından desteklenmesi bekleniyor. Ancak söylentiler, bazı modellerin Samsung Exynos 2300 işlemciye sahip olabileceğini bile gösteriyor. Her iki CPU’nun da 12 GB’a kadar RAM ve 256 GB’a kadar dahili depolama ile paketlenmesi muhtemeldir.

Ayrıca Okuyun

Samsung, en yeni nesil Galaxy Z Fold4 ampamp Flip4 ile akıllı telefonlarda yeni bir çağı başlatıyor

Yaklaşan akıllı telefonlar ayrıca, 50MP birincil kamera, 12MP ultra geniş kamera ve 10MP telefoto kamerayı içerebilecek üçlü bir arka kamera kurulumuna sahip olabilir. Selfie’ler ve görüntülü aramalar için cihazlar 12 MP ön kamera içerebilir.

Samsung’un Galaxy S23 serisinde ayrıca yükseltilmiş bir ultrasonik parmak izi okuyucusu, stereo hoparlörler, geliştirilmiş kablosuz bağlantı ve biraz daha büyük bir pil ünitesi bulunabilir. Bununla birlikte, yaklaşan telefonlar için 25W hızlı şarja bağlı kalan şirket bir endişe kaynağı olabilir. Bu cihazlar muhtemelen şunları içerecektir: kablosuz şarj, ters kablosuz şarj ve NFC.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9