Counterpoint’teki analistlere göre, Reliance Jio, JioPhone Next 5G adlı yaklaşan 5G akıllı telefonlarını piyasaya sürmeye hazır. Cihazın, 5G’nin Hindistan Mobil Kongresi’nde resmi olarak başlatılmasının ardından Ekim ayının ilk haftasında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Alternatif olarak, Reliance, kapsama alanı yeterince genişlediğinde ve ülkedeki yeterli alan Jio’nun 5G ağına sahip olmaya başladığında JioNext 5G akıllı telefonunu piyasaya sürebilir.

Geçen yıl Reliance Jio, Google ile ortaklaşa, 300 Rs’den başlayan aylık bir plan ve 501 Rs işlem ücreti ile 2.000 Rs kadar düşük bir fiyata sahip olabilen süper uygun fiyatlı bir 4G akıllı telefon olan JioPhone Next’i tanıttı. Veya telefonu doğrudan 6.500 Rs’ye satın alabilirler.

Spesifikasyon açısından, JioPhone Next 5G, 4 GB RAM ve 32 GB depolama ile yükseltilmiş bir Snapdragon 480 yonga setine sahip olacak. Ekran için cihazda 6,5 ​​inç HD+ LCD panel ve 5.000 mAh pil bulunacak.

Ayrıca 13MP birincil kamera ve 2MP makro kamera ile arkada çift kamera kurulumuna sahip olması muhtemel. Ön tarafta, telefonun 8MP selfie atıcı içerdiği söyleniyor. Jio 5G telefonunun, Jio’nun Google ile ortaklaşa geliştirdiği özel bir işletim sistemi olan Pragati OS üzerinde çalıştığı söyleniyor. 4G sürümü olan JioPhone Next, Pragati OS’de de çalışır.

Counterpoint, cihazın 8.000 Rs ile 12.000 Rs arasında fiyatlandırılacağını iddia ediyor. Yeni cihaz, önceki JioPhone Next gibi, muhtemelen Reliance Jio’nun Güney Hindistan’daki Neolync tesislerinde Çinli, Koreli ve Amerikalı tedarikçilerin bileşenlerinin bir karışımı kullanılarak üretiliyor.genel-5