Geliştirici CD Projekt Red, Cyberpunk 2077’nin 20 milyon adet sattığını duyurdu ve oyunculara bir tweet ile destekleri için teşekkür etti.

Nisan 2022’nin sonunda 18 milyon kopya satılan yeni satış rakamı, oyunun en son Edgerunners güncellemesinin ardından büyük bir Cyberpunk 2077 yeniden canlanmasının ortasında geliyor. Netflix.

İlk olarak Aralık 2020’de birden fazla gecikmenin ardından piyasaya sürülen Cyberpunk 2077, hataları, aksaklıkları ve Xbox One ve PlayStation 4 konsollarında neredeyse oynanamaz durumu nedeniyle eleştirildi. Sony, Cyberpunk 2077’nin PS4 sürümünü bir süreliğine PlayStation Store’da satıştan kaldırmak gibi sert bir önlem bile aldı.

İki yıl sonra hızlı ileri ve Cyberpunk 2077, oyunun güncellemelerinin her biri oyuncuların lansman sürümüyle ilgili birçok sorunu ele alarak istikrarlı bir şekilde gelişti. Oyunun yeni Edgerunners güncellemesi yeni silahlar, gösteriler, giysiler, anime referansları ve tamamen yeni bir kozmetik transmog sistemi ekleyerek, AI davranışında, araçlarda, görsellerde ve daha fazlasında yapılan değişikliklerin yanı sıra büyük hata düzeltmeleri de yapıldı.

Cyberpunk 2077’nin oyuncu sayıları, en azından Steam’de, Edgerunners anime ve güncellemesinin yayınlanmasının ardından fırladı. Göre Steam Grafikleri, Cyberpunk 2077 oyuncularının sayısı son haftalarda %200’den fazla artarak bir ay önce ortalama 10.000 oyuncudan son 30 günde 40.000’in üzerine çıktı. Şu anda 86.000’den fazla eşzamanlı oyuncu ile Steam’de en çok oynanan oyunlardan biri ve platformda en çok oynanan yedinci oyun.

CD Projekt Red’in bilimkurgu RPG’si, yakın zamanda duyurulan Phantom Liberty DLC’si ile son bir şans daha alacak. Cyperpunk 2077’nin tek büyük genişlemesi olacak ve 2023’te mevcut nesil konsollar ve PC için gelmesi planlanıyor, ancak geliştirici gelecekte franchise’ı genişletmeye “tamamen, tamamen kararlı” olduğunu söylüyor.oyun-1