Her büyüklükteki işletme, hizmete yepyeni bir boyut ekleyerek Microsoft Teams aracılığıyla ödeme alabilecek.

Video konferans platformu, Teams toplantısı sırasında ödeme talep etmelerine izin vererek her yerdeki işletmeler için daha da yararlı hale geldiği için ödemeleri entegre ediyor.

Microsoft, müşterilerin “sadece birkaç tıklamayla” ödeme yapabileceklerini bile söylüyor, bu da zahmetli çevrimiçi ödemelerin ve karmaşık faturaların yakında geçmişte kalabileceği anlamına geliyor.

Microsoft Teams açılır toplantıları

adresindeki girişinde resmi Microsoft 365 yol haritası (yeni sekmede açılır)şirket, özelliğin özellikle pandemi sırasında çevrimiçi olan küçük işletmeler için faydalı olacağını belirtiyor.

Gerçek toplantı sırasında gönderilen bir ödeme talebiyle Microsoft Teams’de barındırılan randevulardan, sınıflardan veya etkinliklerden bahseder.

Microsoft, henüz belirli bir iş ortağı veya ödeme sağlayıcısı belirtmemiş olsa da, kullanıcıların ödemelerini almak için bir üçüncü taraf hizmetiyle bağlantı kurması gerekecek.

Yol haritasında hala “geliştirilme aşamasında” olarak listelenen hizmet, şu an için yalnızca Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da kayıtlı işletmeler için de geçerli olacak.

Planlanmış bir genel kullanılabilirlik tarihi olan Ekim 2022’dir ve piyasaya sürüldükten sonra Mac, Android, iOS, Masaüstü ve Web’deki Microsoft Teams kullanıcıları tarafından kullanılabilir olmalıdır.

Haber, Microsoft Teams’i görüntülü arama alanındaki rakiplerinden ayırıyor ve katılımcıların doğrudan bir toplantıda ödeme yapmasına izin veren bu tür ilk seçenek gibi görünüyor.

Zoom, kullanıcıların, özellikle web seminerlerinde, diğer ödeme seçeneklerinin yanı sıra entegre bir PayPal sistemi ile aramalarına ücretli giriş yapmalarını sağlar. Google Meet ayrıca PayPal ile bir bağlantı içerir, ancak bunu yapmak için bir üçüncü taraf entegrasyonu gerektirir.

Microsoft bu adımlardan bazılarını atlayabilmişse, Teams rakiplerine karşı bir adım atabilir ve potansiyel olarak giderek daha karlı hale gelen KOBİ pazarından daha fazlasını kapabilir.genel-6