Krafton’un The Bird That Drinks Tears’ın korku oyunu uyarlaması, kan, cesaret ve vahşet dolu yepyeni konsept fragmanıyla fantastik seriyi bir sonraki seviyeye taşıyor. Arkanıza yaslanın millet, eğer huysuzsanız bu makale size göre değil.

Lee Yeongdo’nun dört bölümlük fantastik dizisi, okuyucuları ejderhalar, kartallar ve kaplanlar içeren bir fantezi evrenine götürüyor. Bununla birlikte, bu merak cilasının altında, Krafton’ın serinin yeni video oyunu uyarlamasında keşfetmek istediği çarpık bir hikaye var.

Yeni görsel konseptli fragman (“The Nhaga Eater” başlıklı), muhtemelen romanın baş düşmanı Kagan Draka olan barbar tarzı bir karakteri gösteriyor. O insan olsa da, avı değildir – takma adından da anlaşılacağı gibi, dişi su tanrıçaları Nhaga’yı öldürür ve yer.

Fragmanın başlangıcında Draka’nın bu tanrılardan birinin kafasını kestiğini görüyoruz, ancak kafası, başının kesilmesinden sonra hala işlevini koruyor. Diğer iki parçalanmış kafanın arasına yerleştirilmiş olan karavan, Nhaga’nın bakış açısından geriye doğru oynuyor gibi görünüyor ve Draka’nın şu anda orman zemininde cansız bir şekilde yatan meslektaşlarının kafasını kesip katlettiğini gösteriyor.

Fragman kapanırken Nhaga’nın bir kez daha Draka’nın “mevsimler gibi ölüm geri dönecek” uyarısıyla kafasının kesildiğini görüyoruz. Bu arada, bu oyunun oldukça kanlı olduğundan bahsetmiş miydim?

Krafton hala oyundan ‘habersiz bir proje’ olarak bahsediyor, bu da sürümle ilgili önemli ayrıntıların (ve belki de bir adın) oldukça uzakta olduğu anlamına geliyor. Her iki durumda da oyun oldukça şaşırtıcı görünüyor – ama daha hassas bir eğilime sahip olanlar için değil.

Lee Yeongdo’nun romanı, alınıp yayınlanmadan önce bir internet forum sitesinde başladı. Yeongdo, Dragon Raga serisinin yanı sıra Gözyaşı İçen Kuş ve Kan İçen Kuş (Gözyaşları’nın devamı) ile tanınır.

Kore kültürü Batı’yı Squid Game ve K-Pop gibi şeylerle fethetmeye devam ederken, Krafton’ın ilham kaynağı olarak bir Kore romanı seçmesi şaşırtıcı değil. Kitapların yarısı kadar iyiyse, bu oyun kesinlikle bir kazanan olabilir, ancak bekleyip görmemiz gerekecek.

O zamana kadar PC’deki en iyi fantastik oyunlar listemize göz atabilirsiniz (muhtemelen çok daha az şiddetlidirler). Ayrıca Draka’nın adı ‘ejderha’dan geliyor, işte PC’deki en iyi ejderha oyunları da burada.oyun-2