Google CEO'su Sundar Pichai neden Hindistan Büyükelçiliğini ziyaret etti?

Washington: Bir ilk, Google CEO’su Sunder Pichai, burada, Amerikan başkentinde Hindistan Büyükelçiliğini ziyaret etti ve Hindistan’ın ABD Büyükelçisi Taranjit Singh Sandhu ile teknoloji şirketinin ülkedeki faaliyetlerinin çeşitli yönleri, özellikle de dijitalleşmeye yönelik agresif baskısı hakkında görüşmelerde bulundu.

Büyükelçi Sandhu, harika sohbet için “Teşekkür ederim” dedi Pichai, ziyaretinin ardından tweet attı. Hindistan Büyükelçiliği Washington DC şehir merkezinde geçen hafta sonlarında. İlk kez bir Hintli Amerikalı teknoloji CEO’su buradaki büyükelçiliği ziyaret etti.

“Tartışma fırsatını değerlendirdi GoogleHindistan’a olan bağlılığımız ve Hindistan’ın dijital geleceğine verdiğimiz desteği sürdürmeyi dört gözle bekliyoruz” dedi.

“Dönüştüren teknoloji; olanak sağlayan fikirler!” Sandhu’yu tweetledi. Google ve Alphabet CEO’su “Almaktan memnun oldum” Sundar Pichai Büyükelçilikte, dedi.

Hintli elçi, “Hindistan-ABD ticari, bilgi ve teknoloji ortaklığını Google ile genişletme konusunda fikir alışverişinde bulunduk” dedi.

Pichai yönetimindeki Google, Hindistan’da büyük yatırımlar yaptı ve genç nesillere yönelik eğitimi de dahil olmak üzere çok çeşitli sektörlerde ayak izini olağanüstü bir şekilde genişletti.

Google for India dijitalleştirme kapsamında yaklaşık 10 milyar ABD doları tutarında bir yatırım yaptığını duyurdu. ile de ortaklıkları vardır. güven‘ Jeo’nun yanı sıra Bharti Airtel ile. Ayrıca, işgücü geliştirme ve beceri geliştirme konusunda Hindistan ile ortaklık yapmaktadır. Hükümetle birlikte Dijital Hindistan Programı ve ulusal dijital okuryazarlık misyonu üzerinde çalışıyorlar.

Hindistan Büyükelçisi ile yaptığı görüşmede Pichai, Hindistan tarafından alınan inisiyatiflerden çok memnun kaldı ve Google’ın Hindistan’a nasıl çok olumlu bir çerçevede baktığının altını çizdi. Büyükelçi bilgi ve eğitim ortaklığını vurguladı.

Google CEO’sunun görüşme sırasında Hindistan ile ortaklığının özellikle eğitim sektöründe nasıl ilerlediği konusunda çeşitli yolları tartıştığına inanılıyor. Ayrıca, dijital ödemeler ve altyapı dijitalleştirme dahil olmak üzere Google’ın dahil olduğu Hindistan’daki dijitalleştirme çabalarını da tartıştılar.

Hindistan Büyükelçisi, Google’ın hükümet için bir öncelik olan Hindistan’ın dijital dönüşümünde önemli bir ortak olduğunu kaydetti.

Özellikle Google ve ana şirketi Alphabet, geçen yıl COVID-19 krizinde önemli bir rol oynadı. Hindistan’ı desteklemek için çok para harcadılar ve bu konuda kurulan Amerikan CEO’larının küresel görev gücünün bir parçasıydılar.

Hindistan hükümeti, Amerikan CEO’ları ile olan ilişkisini yoğunlaştırdı. Ticaret ve Sanayi Bakanı Piyush Goyal Bu ayın başlarında Kaliforniya’ya yaptığı gezi sırasında Silikon Vadisi’nden birkaç CEO ile bir toplantı yaptı.

Sandhu, oraya yaptığı son geziler sırasında birkaç CEO ile tanıştı. Ayrıca Silikon Vadisi’nde bu tür yeniliklerin merkezi olarak kabul edilen üniversiteleri de ziyaret etti.

Ayrıca, Hindistan’ın Amerikan teknoloji sektörüyle daha fazla ilişki kurma yönündeki son girişiminin bir parçası olarak, San Francisco’da bir dizi risk sermayedarı ve yeni girişimciler kurdular. PTI LKJ SMN SMN

FacebookheyecanLinkedin
genel-9