Hindistan’daki kripto topluluğu, yerli oyuncuların kendilerini ülkedeki yasal sıkıntılara bulaşmış bulmasının ardından uluslararası kripto borsalarına giriyor gibi görünüyor. Changpeng Zhao başkanlığındaki ABD merkezli kripto borsası Binance, bu yıl Ağustos ayı itibarıyla Hindistan’da 429.000 indirme işlemi gerçekleştirdi. Bununla, uluslararası kripto borsası, Hintli yatırımcılardan indirme toplama açısından rakipleri Coinbase, FTX ve CoinMarketCap’i geride bıraktı. Detay, piyasa istihbarat firması Sensor Tower tarafından vurgulandı.

Gelişme, Binance CEO’su Zhao’nun kara para aklama suçlamaları nedeniyle Hindistan’da soruşturma altında olan Hint borsası WazirX’e tamamen sahip olmadığını iddia etmesinden günler sonra geldi. O zaman. Zhao, WazirX’in kapatılmasında söz sahibi olduğunu ima etti ve Hintli kullanıcılardan alışverişi kolaylaştırmak için ana Binance platformuna geçmelerini istedi.

Binance, Hindistan merkezli kullanıcı tabanında bir sıçrama kaydederken, WazirX’in aylık indirme sayısı Ocak ayında yaklaşık 596.000’den Ağustos’ta 92.000’e düştü. Bloomberg raporu dikkat çekti.

Hintli kripto yatırımcıları bu yıl vergi rejimi altına alındı. Topluluk üyeleri, Nisan ayından bu yana sanal dijital varlıkların işlemlerinde yüzde 30 vergi ödüyor.

Mayıs ayının ilerleyen saatlerinde Hindistan, kripto varlıklarının her satın alınması ve yatırılması da dahil olmak üzere her kripto işlemine yüzde bir vergi indirimi uyguladı.

Yürürlüğe giren bu vergi yasalarının arka planında, CoinDCX indirmeleri Ocak ayında 2,2 milyondan Ağustos ayında 163.000’e düştü ve Coinbase indirmeleri Haziran ayında yaklaşık 31.000’den Ağustos ayında 16.000’e düştü.

Bloomberg raporuna göre Binance, düşük ücretleri, çeşitli teklifleri ve jetonlar ile nakit arasındaki hareketi kolaylaştıran popüler bir eşler arası pazar yeri ile en çok indirilen uluslararası kripto borsası olarak ortaya çıktı.

2017 yılında kurulan kripto borsası, dünyanın en lisanslı kripto borsası olmak için çabalıyor.

Şirket halihazırda Kazakistan, Fransa ve BAE’de işletme lisansları aldı.

Temmuz ayında Binance Labs yatırım direktörü Ken Li, Gadgets 360’a verdiği bir röportajda, şirketin kazançlı iş fırsatlarını yakalamak için Hindistan pazarını aktif olarak izlediğini söylemişti.


Apple, Eylül ayındaki ‘Far Out’ etkinliğinde sekiz yeni ürününü tanıttı. Hangileri yüzecek – hangileri batacak? Bunu Gadgets 360 podcast’i olan Orbital’de tartışıyoruz. yörünge mevcuttur Spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcast’ler, Apple Podcast’leri, Amazon Müzik ve podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.Kripto para, yasal bir ihale olmayıp, piyasa risklerine tabi, düzenlenmemiş bir dijital para birimidir. Makalede verilen bilgiler, finansal tavsiye, ticaret tavsiyesi veya NDTV tarafından sunulan veya onaylanan herhangi bir türde tavsiye veya tavsiye niteliğinde değildir ve teşkil etmez. NDTV, algılanan herhangi bir öneriye, tahmine veya makalede yer alan diğer bilgilere dayanan herhangi bir yatırımdan kaynaklanan herhangi bir kayıptan sorumlu olmayacaktır.genel-8