Flutterwave, Nijerya'nın dijital para birimi eNaira'yı perakendeciler için bir ödeme seçeneği olarak ekliyor

Afrika odaklı fintech firması çarpıntı dalgası eklediğini söyledi Nijerya‘s eNaira olarak Ödeme tüccarlar için seçenek, benimsenmesini artırmaya yardımcı olabilecek bir hareket dijital para birimi.

Dijital para birimini piyasaya süren ilk Afrika ülkesi olan Nijerya, Ekim ayında başlatılan uygulama için 8 milyon kullanıcıyı hedefliyor. Ancak kredi verenler, uygulamanın çevrimiçi platformlarıyla rekabet edeceğinden ve ücret gelirlerini azaltacağından endişe ettiğinden, benimseme yavaş oldu.

Flutterwave, 1 milyondan fazla tüccarın artık müşterilerinden eNaira ödemelerini kabul ettiğini söyledi.

Ayrıca Okuyun

ONDC, Flipkart ile ortaklık kurarak ölçek ve güvenilirlik kazanabilir ve Amazon diyor rapor
RBI Vali Yardımcısı, dijital para biriminin bu yıl pilot proje olarak başlatılacağını söyledi

Flutterwave yaptığı açıklamada, “Biz… yenilik ve genişlemeye devam ettikçe bu sayının daha da artacağından eminiz.” Dedi.

Nijerya, benimsemenin ilk aşamasının banka müşterileri tarafından 850.000 indirme gördükten sonra banka hesabı olmayan kullanıcıları çekerek eNaira dijital para biriminin kullanımını genişletmeyi hedefliyor.

Batı Afrika ülkesi, zayıflayan para birimini istikrara kavuşturmak, yükselen enflasyonu frenlemek ve COVID-19 pandemisinden kaynaklanan ekonomik bozulmanın ardından büyümeyi artırmak için mücadele ediyor.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9