Bunu söylemek adil FIFA 23 Profesyonel Kulüpler serinin son sürümlerinin modu gözden kaçırdığı bir zamanda geliyor. Futbol oyununda önceliği Ultimate Team’e ve daha az ölçüde Kariyer Modu’na giden yeni özellikler, inanılmaz potansiyele sahip bir oyun modu için genellikle minimum düzeyde olmuştur.

FIFA 23, Pro Clubs ve Volta’da sezonluk ilerleme gibi bazı akıllı eklemelere sahip olsa da, yakın zamanda duyurulan ince ayarlar işleri çok fazla karıştırmayacak. EA, Pro Clubs’ı yeniden canlandırmak için gelecek yıl çıkacak büyük marka EA Sports FC’yi bekliyor olabilir mi? Her iki durumda da, FIFA 23 Pro Clubs için duyurulan her şey burada.

Paylaşılan mevsimsel ilerleme

Pro Clubs oyuncuları artık Volta’nın altı haftalık sezon döngüsünde puan ve ödül kazanma fırsatına sahip. Pro Clubs maçlarını oynamak, daha sonra sokak futbolu modunda harcanabilecek sezonluk ilerleme puanlarının kilidini açacak. Ödüller, Pro Clubs’a geri alınabilir ve sahada donatılabilir. O mavi afroyu bir kez daha gösterme zamanı.

Drop-in’ler

Bu yılki drop-in’ler için önemli bir temel değişiklik, yarım uzunluğun dört dakikaya indirilmesidir. EA, işleri hızlandırarak açık maçlara atlamanın heyecan faktörünü tazelemeye karar verdi. Buradaki fikir, hızlı bir vızıltı arayan oyuncular için daha fazla drama ve muhteşem anlar yaratmaktır.

Artık herhangi bir ekstra süre, açılan modda Altın Gol olacak ve bireylere manşetleri kapma ve ardından hızlı bir şekilde bir sonraki oyuna geçme fırsatı sağlayacak. Ancak, uzatmalardan sonra cezalar olmayacak, bu nedenle takımınızı koşuda tutmak için hiçbir baskı yok.

Özel olarak gelenler için sekiz Pro Clubs kitinin yanı sıra keyfini çıkarabileceğiniz çok sayıda FIFA 23 stadyumu olacak.

FIFA 23 Pro Clubs: Oyuna dahil olan bazı avantaj simgeleri

avantajlar

EA, avantajlar söz konusu olduğunda topluluk geri bildirimlerini dinledi. FIFA 23, çok daha fazla oyuncu gelişimi seviyesi sağlayacak, ancak daha da önemlisi, seviyeler arasında ilerlemek için daha az XP gerekecek. Şimdi 25 yerine 100. seviyede maksimuma ulaşmaya bakıyoruz. Bu, ilerlemeyi daha tutarlı hissettirmeli ve birkaç maçta bir seviye atlarken o heyecan patlamasını sağlamalıdır.

Ayrıca, avantajları elde etmek daha kolay olacaktır. Slotlar daha hızlı açılacak ve oyuncular profesyonellerinin geliştirme döngüsünün başlarında deney yapabilecekler. Bunun yanı sıra, oyun tarzını değiştirmek isteyenler için dört yeni avantaj sunulacak.

‘Chase Down’, hakimiyetinizi kaybederseniz ve hedefinize doğru hızla koşarsanız devreye girecek bir savunma yeteneğidir. Şu anda süper hızlı profesyonelleri yakalamak çoğu zaman imkansızdır, bu nedenle bu alanda ekstra bir destek, bu ölümcül karşı saldırıları kesmek için kesinlikle hayati olabilir. ‘Interceptor’ ayrıca savunma cephaneliğinize katkıda bulunur. Bu, pozisyonunuza çok yakın olduğunda topu bloke ederken ve yakalarken profesyonelinizin etkinliğini artıracaktır.

‘Kaçak avcı’, rakibin kutusundayken tetiklenen bir saldırı yeteneğidir. Bitiriciliğe, volelere, kafa vuruşlarına ve genel şut istatistiklerine destek verilir. Pro Clubs, siz klasmanlarda ilerledikçe fırsatları kaçırmak için çok az yer verdiğinden, kadrosu için gol atması gereken herkes için bu muhtemelen önemli hale gelecektir.

En ilginç olanı, yeni ‘Hafif Dokunuşlar’ avantajı, profesyoneliniz yerine takım arkadaşlarınızı etkiler. Paslarınızı daha iyi yakalamalarını ve kontrol etmelerini sağlayarak, gol atmak için yer açmaya çalışırken olduğu gibi, ya da mola durumlarında ilk dokunuşlarını iyileştirir. Bu ilginç bir fikir ve eğer iyi giderse oyunun içinde kök salmış bir takım kimyası sisteminin eklenmesini tetikleyebilir.

Yetenek Oyunları

Arkadaşlarınızın çevrimiçi olmasını beklemekten sıkıldınız mı? ‘Beş dakika olacağım’ aslında bir saat mi? EA, siz beklerken lobide size yapacak bir şey vermek istiyor.

Artık tomurcuklarınıza karşı bir dizi Beceri Oyunu oynayarak XP kazanabilirsiniz. Skor tabloları dahil edilmiştir, bu nedenle takımlar arasındaki övünme hakları herkesin görmesi için orada olacaktır. XP haftalık olarak dağıtılır ve ayrıca şimdi VOLTA ile bağlantılı olan mevsimsel ilerleme sistemi ile bağlantılıdır.

Pro Clubs hala hak ettiği sevgiyi alamıyor, ancak bu eklemeler en azından doğru yönde ilerliyor. Daha fazla futbol içeriği için FIFA 23 reyting kılavuzumuza ve Ultimate Team’deki kimyanın dağılımına göz atın.oyun-2