Google getiriyor onun Çalışma Alanı Bireysel Avrupa’ya abonelik planı, hizmeti ilk kez diğer pazarlara tanıttıktan sonra bir yıldan biraz fazla.

Workspace, diğer önemli uygulamaların yanı sıra Gmail, Meet, Drive, Dokümanlar, Görevler, Formlar’dan oluşan, daha önce G Suite olarak bilinen Google’ın üretkenlik ve ortak çalışma yazılım paketidir. Bu uygulamaların çoğu bireysel olarak ücretsiz olarak sunulsa da Google, ek özelliklere ve entegrasyonlara erişmek için işletmelerden ücret alarak ürünlerden para kazanıyor.

Google Workspace Individual ile internet devi, özellikle kayıt, gürültü önleme ve daha uzun grup aramaları gibi premium görüntülü arama araçlarına erişebilmeleri için aylık bir ücret ödeyen “yalnız işletme sahiplerini” hedefliyor. Ayrıca Google Meet’ten YouTube’a canlı yayın yapabilir ve e-posta bültenleri ve diğer pazarlama kampanyaları için “çoklu gönderme”den yararlanabilirler. Google yakın zamanda duyuruldu Doğrudan Google Dokümanlar’da oluşturulan e-imzalar da dahil olmak üzere bir dizi yeni özellik de gelecek.

Google Workspace Individual daha önce yalnızca ABD, Kanada, Meksika, Japonya, Avustralya ve Brezilya’da mevcuttu, ancak bundan sonra Birleşik Krallık’taki kullanıcılara ayda 7,99 £, Fransa, İspanya, Almanya ve İtalya ayda 7,99 € karşılığında.genel-24