UPI aracılığıyla NPS ve Atal Pension Yojana'ya nasıl katkıda bulunulur: Akılda tutulması gerekenler ve adım adım kılavuz

Hindistan Emeklilik Fonu Düzenleme ve Geliştirme Kurumu (PFRDA) yeni duyurusunu yaptı UPI yararına D-Remit aracılığıyla katkı yatırmak için işlemek Ulusal Emeklilik Fonları (NPS) aboneler. Şu anda aboneler gönüllü katkılarını D-Havale kapsamındaki banka hesaplarının IMPS, NEFT ve RTGS’sini kullanarak Katman I/II’ye yatırmaktadır.

PFRDA, abonelerin bu çevrimiçi ödeme yöntemini kullanarak katkıda bulunmalarını sağlayan UPI tanıtıcısını tanıttı. Devlet kurumuna göre bu, D-Remit kapsamında katkı yatırma sürecini kolaylaştıracak.

D-Remit, kullanıcıların ‘Aynı Gün’ yatırımı/NAV yapmasına olanak tanır. Ayrıca abonelere aylık, üç aylık, altı aylık ve yıllık olmak üzere periyodik otomatik ödeme ayarlama seçeneği sunar. Buna ek olarak, kullanıcılara, kolaylıklarına göre tutarı, otomatik ödeme zaman çizelgesini değiştirme ve otomatik ödemelerini etkinleştirme/duraklatma seçeneği de sunar.

PFRDA, D-Remit’e nasıl başlayacağınıza ve UPI aracılığıyla nasıl katkıda bulunacağınıza ilişkin ayrıntılı yönergeler yayınladı. Burada, UPI tanıtıcısı aracılığıyla Sanal Hesap Numarası ve Havale oluşturma konusunda adım adım bir kılavuzla birlikte bilmeniz gereken her şeyi anlatacağız.

D-Remit UPI tanıtıcısı nedir
D-Remit için UPI tanıtıcısı ‘[email protected]’ şeklindedir.

D-Remit sanal hesap numarası ve ilişkili Kalıcı Hesap Numarasının aynı olup olmadığı
Şunu vurgulamakta yarar var D Havale sanal Hesap, ilişkili Kalıcı Hesap Numarasından (PRAN) farklıdır ve 6001 veya 6002’den başlar. D havale Sanal Hesap numarası, Katman I ve II için de farklıdır.

Asgari yatırım değeri nedir
PFRDA’ya göre asgari yatırım katkısı değeri 500 Rs’dir. Asgari değerin altındaki miktar, Mütevelli Bankası (TB).

Aynı Gün Yatırım için saat kaç
D-Havale kapsamında, Trustee Bank (TB) tarafından saat 09:30’a kadar alınan katkı payları aynı gün yatırım için değerlendirilecektir. 09:30’dan sonra alınan katkı payları, yönergelere göre bir sonraki yatırım gününde yatırım için değerlendirilecektir.

UPI tanıtıcısı aracılığıyla Sanal Hesap Numarası ve Havale oluşturma adımları

1.

CRA sisteminde eNPS web sitesine gidin

Değişken MKK: https://cra-nsdl.com/CRAOOnline/VirtualIdCreation.html
Kfintech CRA: https://nps.kfintech.com/dremit/prelogindremit/

2.

PRAN’ı doğrulamak için ayrıntıları girin

3.

Şimdi, ‘Sanal Hesap Oluştur’a tıklayın

Bir talep, Mütevelli Bankasına iletilecek ve bir Onay Numarası görüntülenecektir. Her Katman türü için ayrı numara oluşturulduğunu unutmayın.

4.

Cep telefonu numarasına veya e-posta kimliğine alınan OTP’yi girin

5.

Sanal Hesabın oluşturulacağı Hesap Katmanı I veya II’yi seçin

6.

UPI tanıtıcısında, parayı PRAN’a havale etmek için 15 haneli Sanal Hesap Numarasını ‘[email protected]’ biçiminde girin


Bu kadar! Katkılarınızı UPI üzerinden yapabilirsiniz.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9