Intel Arc grafik kartlarının eski oyunları çalıştırma sorunları vardır – çalışırlar ancak benzer Nvidia/AMD kartlarından daha yavaştırlar. DirectX 11 ve DirectX 9 grafik API’lerini temel alan oyunların önemli kare hızı düşüşleri yaşadığı bildiriliyor. Şirket bunu yeni kartlar için oyunların zayıf optimizasyonu ile açıkladı.Intel Graphics sözcüsü Tom Petersen, DirectX 11’deki bazı oyunların diğer kartlarda olduğu gibi çalışacağını, ancak bazılarının yavaşlayabileceğini açıkladı. Bunun, ekran kartı sürücülerinin özelliklerinden kaynaklandığı varsayılmaktadır. Daha eski GUI türleri, bellek yönetimi için GPU sürücüsüne güvenir.

Petersen’e göre Intel’in oyunlar için grafik kartlarını iyileştirmek ve optimize etmek için daha fazla zamana ihtiyacı var. Aynı zamanda Intel kartlarının Nvidia muadillerinden çok farklı çalıştığını da açıkladı.

Ayrıca Arc hızlandırıcılarının yeni DirectX 12 ve Vulcan API’lerinde çalışan oyunlar için optimize edildiğini açıkladı. Örneğin, Intel Arc A770 kartındaki Shadow of the Tomb Raider sürümü, DX12 kullanırken yaklaşık 80 FPS üretti. Ve DX11’de oran 40 FPS’ye düştü.

Daha önce Çin’de, A380 ekran kartını MSI versiyonunda tanıttılar.genel-22