Geely, Weibo sosyal ağındaki resmi sayfası aracılığıyla Geometry marka araçların (ve bunlar yalnızca elektrikli araçlardır) Huawei platformuna taşındığını duyurdu. Huawei, elektrikli araçlar için hem donanım hem de yazılım platformlarına sahip, bu durumda ikincisinden bahsediyoruz.


Teaser’da Geely, gelecek vaat eden bir elektrikli otomobilin içini gösterdi – ilk Huawei HarmonyOS Akıllı Kokpit sistemi. Geely’nin Geometry markası altında üç modeli var – A, C ve E. Görünüşe göre resim dördüncü sırada görünüyor. Ön panelde büyük bir dokunmatik ekran ve büyük bir projeksiyon ekranı alacak.

Geely elektrikli araçlar Huawei platformuna geçiyor

Geely’nin yaklaşmakta olan elektrikli arabası hakkında daha fazla ayrıntı yok, ancak HarmonyOS Akıllı Kokpit söz konusu olduğunda, oldukça akıllı bir sistem. Örneğin, günün saatine bağlı olarak medya sistemi tasarımının karanlık temasını otomatik olarak açar ve ayrıca tünel girişinde otomatik olarak hava sirkülasyonunu açar. HarmonyOS Smart Cockpit’in sıkı entegrasyonu, telefonunuzda çalışan navigasyonu her yerde görüntülemenizi sağlar – projeksiyon ekranında, hatta gösterge panelinde, hatta medya sisteminin merkezi ekranında bile. Ve bu, elbette, tüm olasılıkları değil.genel-22