Valve, Nintendo Switch’in Joy-Con kontrolörlerine Steam’de destek eklemek için çalışıyor. bir parçası olarak en yeni Steam betası, Joy-Cons, Switch oyunları için her iki şekilde nasıl kullanabileceğinize benzer şekilde, tek tek veya eşleşen bir çift olarak desteklenecektir. Özelliği denemek istiyorsanız Steam beta’ya katılabilirsiniz – Valve, Steam web sitesinde faydalı talimatlar – Joy-Cons’ınızın herhangi bir kayma yaşamadığını gösteren parmaklar geçti.

Valve, Nintendo’nun Switch Online aboneleri için sattığı klasik kontrolörlere verdiği desteği de geliştiriyor, ancak beta yama notlarında şirket tam olarak nasıl olduğunu belirtmedi. Bu özellik, Steam istemcisinin genel sürümüne daha geçen hafta sunuldu ve Switch’e özgü NES, SNES, N64 ve Sega Genesis Steam’deki denetleyiciler.

Ve Steam ile Nintendo olmayan bir kontrol cihazı kullanmak istiyorsanız, orada da bazı seçenekleriniz var. Valve, PS5’in 2020’de piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra Sony’nin DualSense denetleyicisi için destek ekledi ve 2021’in başlarında Steam’in Xbox denetleyicileri için desteğini genişletti.genel-2