Gazetecilerin “Musk anlaşma şartlarını yerine getirmeli ve Twitter’ı satın almalı” dediği davada ABD mahkemesinin ilk toplantısı 19 Temmuz’da yapılacak. Twitter bu süreci olabildiğince hızlandırmaya çalışıyor.Twitter’ın Elon Musk’a açtığı 44 milyar dolarlık davayı dinleyen yargıç, anlaşmaya taraf olan ve iyi bir sebep olmaksızın anlaşmadan çıkmak isteyen davaların hiçbirinde taraf tutmamasıyla ünlü.

Kathleen McCormick, geçen yıl Şansölye veya Kançılarya Mahkemesi Başyargıcı olarak görevi üstlenen ilk kadın oldu. Çarşamba günü, Musk’ı yılların en büyük yasal hesaplaşmalarından biri olmayı vaat eden bir sosyal medya platformu anlaşmasını tamamlamaya zorlamayı amaçlayan bir Twitter davası açması talimatı verildi.

Hukuk profesörü Adam Badawi, “İnsanların bir anlaşmadan çıkmak istediği bu alanlarda gördüğümüz en kötü davranışa katlanmama konusunda zaten bir sicili var” dedi.

McCormick davayı şimdiden tanımaya başladı ve ilk duruşmasını 19 Temmuz’da yapacak. Mahkeme o zaman Twitter’ın davayı hızlandırma talebini değerlendirecek ve Eylül ayında dört günlük büyük bir duruşma yapacak.

Haftalarca Twitter’ın sahte hesapların gerçek sayısını gizlediğini öne süren tartışmalı tweetlerin ardından Musk’ın, 44 milyar dolarlık hisse başına 54,20 dolar fiyatla Twitter hisselerini satın almayı durdurduğunu açıkladığını hatırlayın. Sosyal ağ dava açtı.genel-22