Çinli teknoloji devi Tencent’in, 1 Temmuz’da iki misli olmayan token (NFT) pazarından birini kapattığı bildirildi. Teknoloji devi, Mayıs ayının son haftasında NFT platformunu yönetmekten sorumlu kilit yöneticileri devretti ve Temmuz ayının ilk haftasında Tencent News uygulamasından dijital tahsilat bölümünü tamamen kaldırdı. Hareketin birincil nedeni, hükümetin dijital koleksiyonlarını satın aldıktan sonra ikincil piyasada satmasını yasaklayan katı politikalarıdır.

Göre rapor Teknoloji devi Blue Whale Finance tarafından nihayet 1 Temmuz’da NFT platformunu tamamen kapattı. Bu arada, Mayıs ayında transfer edilen yöneticilerden biri eski Tencent News başkanı Wang Shimu. Shimu, Tencent’in diğer NFT ticaret platformu olan Magic Core dahil olmak üzere diğer platformları yönetmekten sorumlu olduğu Tencent Platformu ve İçerik Grubu’na (PCG) kaydırıldı.

Weibo, WeChat ve Alibaba gibi bir dizi sosyal medya devi, olası bir çöküşü öngördükten sonra, öne çıkan içerikleri platformlarından kaldırarak dijital koleksiyon işlerini sonlandırdı.

Haber, Çin’in en popüler anlık mesajlaşma ve arama uygulamalarından biri olan WeChat’in platformunda kripto ile ilgili hesapları yasaklamasının ardından haftalar içinde geldi. Kripto ve NFT ihraç eden, ticaretini yapan ve finanse eden hesaplar, WeChat’e göre yeni kurallara göre kısıtlandı ve ‘yasadışı iş’ olarak sınıflandırılacak. Güncellenen WeChat ‘Davranış Kuralları’ndaki Bölüm 3.24, dijital para biriminin ihracına, ticaretine veya finansmanına dahil olan herhangi bir hesabın kalıcı bir yasaklama olasılığı ile sonuçlarla karşı karşıya kalacağını beyan eder.

NFT’ler geçmişte Çin düzenleyici kurumları tarafından büyük ölçüde yalnız bırakılmış olsa da, yakın zamanda bildiri China Times tarafından CryptoPotato aracılığıyla, ülkedeki bu tür platformların sayısının yalnızca 2022’de yaklaşık 100’den 500’ün üzerine çıktığını gösteriyor.


En son teknoloji haberleri ve incelemeleri için Gadgets 360’ı şu adresten takip edin: heyecan, Facebookve Google Haberleri. Gadget’lar ve teknolojiyle ilgili en son videolar için sayfamıza abone olun. Youtube kanalı.

EV İki Tekerlekli Segmentinde Hero Eyes Liderlik Pozisyonu, Pil Şarj İstasyonları Kurmayı Planlıyor

genel-8