Geçen haftaki yoğun hareketliliğin ardından Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü açılış, bu hafta sonu drama ile gişede daha sessiz olacak Crawdads’ın Şarkı Söylediği Yer ve animasyon filmi olarak Fury Paws ile ülke çapında iki yeni giriş Thor 1 numarada kalması bekleniyor.

Perşembe gecesi, Sony ve 3000 Pictures’ Crawdad’lar 3.150 yerden 2.3 milyon dolar gibi etkileyici bir hasılat elde etti. Film yaklaşık 10 milyon dolarlık bir vizyona sahip. Göre New York Times En çok satan kitap, Crawdad’lar yıldızlar Normal insanlar Daisy Edgar-Jones, Kuzey Carolina bataklıklarında uzun süredir yalnız yaşayan ve bir cinayetle suçlanan genç bir kadın olan Kya Clark rolünde. Olivia Newman’ın yönettiği filmin senaryosunu Lucy Alibar’ın yazdığı filmin yapımcılığını Reese Witherspoon üstleniyor.

Film, eleştirmenler tarafından yüzde 33 tazelik derecesi ile kötü karşılandı. Çürük domates ve THR‘in incelemesi buna “karmaşık bir ahlaki fantezi” diyor. Ancak film, PostTrak izleyici çıkış anketinde 4,5 yıldız kazandı.

Paramount animasyon özelliği Fury Paws: Hank Efsanesi yaklaşık 2.650 yerden 505.000 $ aldı. Stüdyo için bir satın alma olan unvan, hafta sonu için 3.475 lokasyona genişleyecek.

Öfke Pençeleri Michael Cera’yı, genellikle kedilere ayrılmış bir iş olan bir samuray olmayı hayal eden sevimli bir köpek olan Hank’i canlandırıyor. Bir kedi köyünü korumaya yardım etmekle görevlendirilen Hank, kendisini eğitmesi için isteksiz bir öğretmen (Samuel L. Jackson) bulur ve ardından günü kurtarmak için köylülerle birlik olur. Michelle Yeoh, Mel Brooks, George Takei ve Ricky Gervais de başrolde.

Ayrıca bu hafta sonu yeni Focus Özellikleri ve eOne başlığı Bayan Harris Paris’e Gidiyor, sınırlı bir sürümde çıktı. Film, bir Dior elbisesine aşık olan ve kendi elbisesini almak için Paris’e gitmeye kararlı dul bir temizlikçi bayanı (Lesley Manville) takip ediyor.

Thor Perşembe gecesi 8.3 milyon dolar kazandı. Film şu anda küresel gişede 400 milyon doları geçti ve hafta sonu kazanması bekleniyor.

Başka bir yerde Universal/Illumination Entertainment’ın animasyon filmi var Minyonlar: Gru’nun Yükselişi, Warner Bros’un yanı sıra sinemalarda iki hafta geçirdikten sonra Kuzey Amerika gişesinde 236 milyon doların üzerinde hasılat elde etti. Elvis ve Paramount’un Top Gun: Maverickikincisi bu haftanın başlarında Kuzey Amerika gişesinde 600 milyon doları geçti.sinema-2