Chrome OS Esnek
resim: Google

Google’ın Chrome OS Esnek eski PC’leri ve Mac’leri yenilemek için resmi olarak geldi, onları Chromebook’lara dönüştürerek. Sonunda, Mac’iniz veya PC’niz tıkandıktan sonra çalışmak için mücadele edecek. yazılım veya yoğun kullanımın ardından aşınma ve yıpranma nedeniyle sakat. Birkaç yıl veya on yıl sürebilir, çeşitli faktörlere bağlıdır, ancak pratikte kaçınılmaz olandan kaçış yoktur. Eskiyen sisteminizi yeniden kullanmak veya geri dönüştürmek yerine artık bir PC/Mac’i Chromebook’a dönüştürmek için Chrome OS Flex’i kullanabilirsiniz.

Neden daha iyi olsun ki? Çünkü, ChromeOS gibi Flex, sorunsuz çalışması için en gelişmiş bileşenlerin gerektirmeyen, hafif, bulut tabanlı bir işletim sistemidir. Google, işletim sisteminin hızlı bir şekilde önyükleneceğini, Chrome OS ile aynı güncelleme kadansını alacağını ve Chrome tarayıcıya, Google Asistan’a ve diğer özelliklere (Family Link hesapları, Smart Lock, Anında Tethering ve Nearby Share) erişim sağladığını iddia ediyor. Chrome OS ile aynı kullanıcı arayüzünden. Ayrıca yönetimi kolaydır, ve kimlik yöneticileri, zamanı geldiğinde zahmetsizce Chrome OS cihazlarına geçebilir.

Chrome OS Flex’in öncelikle Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo, LG ve diğerleri dahil olmak üzere büyük eski Windows PC filolarını çalıştıran işletmeler ve okullar için olduğunu unutmayın. Mac’lerle de çalışır, bunlardan bazıları en fazla olanlardır. 10 yaşında.

Chrome OS Flex için erken erişim önizlemesi bu yılın başlarında yayınlandı ve Google’ı yaklaşık 600 hata konusunda uyardı. Bunlar düzeltildikten sonra Flex artık işletmelere ve okullara yayılıyor. Google, bu kurumların işlerini kolaylaştırmak için sistemlerin bir listesini bir araya getirin Chrome OS Flex’i çalıştırdığı doğrulanmış. Yazma sırasında, işletim sistemine geçiş yapabilen yaklaşık 300 cihaz var. Aşağıda, sertifikalı makinelerde çalışması garanti edilen işlevler yer almaktadır:

  • Kurulum
  • Kablosuz internet
  • Ethernet
  • Dahili ekran (varsa)
  • Ses girişi ve çıkışının her birinin en az bir yöntemi
  • Uyu ve devam et
  • Dokunmatik yüzey
  • Tuş takımı
  • USB
  • Kızılötesi olmayan (IR) web kamerası (varsa)

Google’da ürün, işletme ve eğitim direktörü Thomas Riedl, “Her gün daha fazla sertifika üzerinde çalışıyoruz ve cihazınız henüz sertifika almamış olsa bile Chrome OS Flex’i deneyebilirsiniz,” diye yazdı.

Chrome OS Flex, Google’ın 2020’de CloudReady’nin yapımcıları Neverware’i satın almasından sonra mümkün oldu. O zamandan beri CloudReady’yi Chrome markalı bir ürüne entegre etmek için ekiple birlikte çalıştı. Chrome OS Flex’i denemek için herhangi bir şeyi kaldırmadan veya yüklemeden doğrudan bir USB’den önyükleme yapabilirsiniz. Hazır olduğunuzda, eski işletim sisteminizi değiştirebilirsiniz (önce her şeyi yedekleyin!) Chrome OS Flex’i yükleme.genel-7