LinkedIn kurucu ortağı Elon Musk'ı Donald Trump'a karşı savundu

San Francisco, LinkedIn kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Reid Hoffman teknoloji milyarderini destekledi Elon Misk eski ABD Başkanı’na karşı verdiği söz savaşı üzerine Donald Trump.

Hoffman, Musk’a karşı düşüncelerini paylaştı. koz Teslarati’nin haberine göre, bir Twitter ileti dizisinde Musk’ın eski Başkan tarafından saldırıya uğramasına şaşırmadığını ve iki adamın itibarını karşılaştırdığını söyledi.

ABD ve dünya için daha iyi bir gelecek inşa etmek için çalışan insanları desteklediğini de sözlerine ekledi.

“Trump’ın Elon Musk’a yönelik saldırılarını görmek beni şaşırtmadı. Elon klasik bir göçmen hikayesi – gerçek bir başarı geçmişine sahip bir girişimci. Elektrikli araç devrimini Tesla ile başlattı, ABD roket endüstrisini SpaceX ile yeniden canlandırdı, iklim değişikliğiyle mücadele ederken Amerikan inovasyonunu teşvik etti.” dedi Hoffman.

Her şey yakın zamanda, eski ABD Başkanı’nın Alaska’daki bir mitingde Musk’ın kendisine oy verdiğini söylediğini iddia etmesiyle başladı. Musk, Twitter’daki iddiaya “doğru değil” diyerek yanıt verdi.

Tesla CEO’su, eski Başkan’dan nefret etmediğini belirtmekle birlikte draması için de seslendi.

Musk geçtiğimiz günlerde “Evet, ama çok fazla drama. Gerçekten her gün bir porselen dükkanı durumunda bir boğa istiyor muyuz!? Ayrıca, Başkanlık döneminin başlaması için yasal maksimum yaşın 69 olması gerektiğini düşünüyorum.” Dedi.

Musk’ın yorumlarına yanıt olarak Trump, sosyal ağı Truth Social’da biraz öfkeli bir gönderi paylaştı. Musk’ın sübvansiyonlarla ilgili yardım için kendisine geldiğini ve Elon’a diz çöküp yalvarmasını söyleyebileceğini ve Elon’un bunu yapacağını söyledi.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9