Zepp bu hafta GTS 4 Mini’yi tanıttığında ne Amazfit GTR 4 ne de GTS 4 orada değildi. Dolayısıyla yakın zamanda GPS akıllı saat ikilisi için ayrı bir etkinlik olacağı oldukça açık. Şaşırtıcı bir şekilde, şimdi bir dizi görüntü sızdırıldı. Beklenebilecek birkaç değişikliği onaylıyorlar.

  • Amazfit GTR 4 (yuvarlak) daha büyük bir ekran ve güncellenmiş tasarımla karşımıza çıkacak.
  • Amazfit GTS 4 (Kare) daha büyük bir pile sahip olacak.
  • Fiyatlar ve bulunabilirlik henüz bilinmiyor.

Gürültülü GSMArena Zepp’in Amazfit GTR 4’ü yeni bir tasarıma kavuşacak. Saatin dördüncü nesli, yeniden tasarlanmış düğmeler ve daha düz kenarlarla daha sağlam ve daha erkeksi görünüyor. Ayrıca, öncekinden biraz daha büyük ancak geçen yılki GTR 3 Pro ile neredeyse aynı boyutta olan 1.43 inç dairesel AMOLED ekrana sahip olacak.

Bu tasarım değişikliklerine ek olarak Amazfit GTR 4, geliştirilmiş bir biyometrik sensöre sahip olacak. Pil kapasitesi de GTR 3’ün 450 mAh’sine kıyasla 475 mAh’de biraz daha büyük olmalıdır. Ancak bunun daha uzun bir hizmet ömrüne yansıyıp yansımadığından söz edilmiyor.

Amazfit GTS 4 ve GTR 4'ün görüntülerini oluşturun.

Amazfit GTR 4 ve GTS 4 akıllı saat renderları / © GSMArena

Amazfit GTS 4, Amazfit GTS 3’e kıyasla küçük bir tasarım değişikliğine sahip dikdörtgen bir Zepp akıllı saattir: AMOLED ekran hala 1,75 inç, ancak şimdi daha kalın bir dijital tepeye sahip. Kare akıllı saat, daha büyük pili ve yeni sensörü barındırması muhtemel, selefinden biraz daha kalın ve ağırdır.

Amazfit GTS 4 ve GTR 4, Bluetooth üzerinden aramaları destekleyecek

Yayına göre hem Amazfit GTS 4 hem de GTR 4’ün mikrofon ve hoparlör sistemine sahip olduğu söyleniyor. Bununla Bluetooth çağrılarını ve sesli asistanları doğrudan saatte etkinleştirecekler. Son olarak, yakın zamanda piyasaya sürülen Amazfit T-Rex 2 ve Bip 3 Pro’ya benzer şekilde beş uyduya kadar çift bantlı GPS’i destekleyecek.

Sağlık ve zindelik özelliklerine gelince, iki akıllı saat kalp atış hızı, kan oksijeni ve stres seviyelerinin sürekli izlenmesini sağlayacak. Yeni saat yüzlerinin yanı sıra 150’den fazla spor modu ve akıllı algılama işlevi de tanıtıldı. Bu akıllı saatlerin resmi fiyatları ve bulunabilirliği henüz bilinmiyor.

En son Zepp akıllı saat söylentileri hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize bildirin!genel-27