Beyzbol Hayranları Robo Hakemlere Hazır Olabilir başlıklı makale için resim

Fotoğraf: Denis Poroy (Getty Resimleri)

Beyzbol tam olarak teknolojik yeniliğiyle bilinen bir spor değil, ancak yeni veriler taraftarları düşündürüyor veya en azından büyük bir kısmıotomasyonu benimsemeye hazırız.

Yeni bir Sabah Danışmanlığı anket Bu hafta yayınlanan bir raporda, kendi kendini tanımlayan ABD beyzbol taraftarlarının %48’i, topları ve vuruşları otomatik olarak çağırabilen robotik hakemlerin uygulanmasını desteklediklerini söyledi. Bu, karşı çıkanların sadece %32’si ile karşılaştırılıyor.

Beyzbol Ligi şu anda dört imparatorluktan oluşan bir takıma dayanıyor ve biri ana plakanın arkasında topları ve grevleri çağırıyor. Hakemlerin vuruş bölgelerine ilişkin yorumları, herkesin bildiği üzere kararsız ve doğası gereği özneldir. Bu hakemleri hassas robotik sistemlerle değiştirecek teknoloji yıllardır var, ancak taraftarlar ve oyuncular bu fikre karşı çıktılar ve birçoğu bunu spordan çok önemli bir insan unsurunu çıkarmak olarak gördü. MLB Komiseri Rob Manfred söz konusu 2024 sezonunda uygulanan bir tür robo hakem görmek istiyor.

Özellikle beyzbol hayranlarına 2024 sezonu için otomatik sistemlerin uygulanması hakkında sorular soran Morning Consult anketi, çeşitli uygulama türlerini hesaba katarken bile nispeten tutarlı kaldı. Taraftarların yarısından biraz fazlası (%55), takım yöneticilerinin hakem çağrılarına itiraz edip bir robot hakemle gözden geçirebilecekleri bir sistemi destekleyeceklerini söyledi. Bu, her atıştan sonra topları gönderen ve bir hakemin kulaklığından vuran bir sistemi destekleyenlerden sadece %5 daha yüksek.

Yine de, çok sayıda katılımcının robot hakemleri kabul etmesine rağmen, veriler beyzbol taraftarlarının mavili eski kafalı erkeklere olan benzersiz inancını gösteriyor. Kendilerini beyzbol taraftarı olarak tanımlayanların yaklaşık yarısı (%44), insan hakemlerin neredeyse her zaman doğru kararı verdiğini düşündüklerini söyledi. Bu rakam, genel spor hayranlarına sorulduğunda %37’ye ve genel olarak ABD’li yetişkinler için %29’a düşüyor.

Beyzbolun bir spor olarak modernleşmeye alerjisi vardır. Gelenekçiler, beyzbolun değişime yönelik muhafazakar yaklaşımının, uzun ömürlülüğü ve bilgisi için çok önemli olduğuna inanıyorlar, ancak eleştirmenler, geleneklere yapılan aynı vurgunun oyunu öldürebileceğinden endişeleniyorlar.

“Amerika’nın Oyunu” olarak anılmasına rağmen, beyzbol izleyicisi ve popülaritesi yıllardır düşüşte. ABD’li yetişkinlerin sadece %11’i anketli The Washington Post tarafından geçen yıl beyzbolu izlemeyi en sevdikleri spor olarak sıraladı ve futbolu en sevdikleri spor olarak listeleyen %34’ün oldukça gerisinde kaldı. 30 yaşın altındakiler arasında, sadece yüzde yedisi beyzbolu en sevdikleri spor olarak sıraladı, iç karartıcı bir yüzde onu futbol, ​​basketbol, ​​futbol ve “başka bir şey”in arkasına yerleştirdi.

Robot hakemlerini ve tekrar incelemeleri ve sürahi zaman saatleri gibi diğer küçük değişiklikleri destekleyenler, bu yeniliklerin oyunları hızlandırmaya ve daha geniş kitleler için daha erişilebilir hale getirmeye yardımcı olabileceğini söylüyor. Bazı bağlamlar için, ortalama uzunluk Son on yılda bir MLB oyununun süresi üç saatten biraz fazladır. Küçük liglerde denenen otomatik bir saldırı bölgesi sisteminden MLB verileri kullanımlarını buldu traşlanmış oyunun toplam süresinin yaklaşık dokuz dakikası.genel-7