eğer hala gelir ekipleriniz için dört yıllık bir dereceyi bir gereklilik olarak düşündüğünüzde, büyük bir yetenek tabanını kaçırıyorsunuz.

Gerçek şu ki, satış söz konusu olduğunda, başarılı olmak için ihtiyaç duyulan bilgi ve becerilerin büyük çoğunluğu işte öğrenilir. Satışta diploma diye bir şey yoktur çünkü örgün eğitim sistemi bu kritik alanı gözden kaçırmıştır. Öyleyse neden bir diplomanın bu kadar gerekli olduğunu düşünelim?

Bunun yerine, en iyi yetenekleri elde etmek isteyen iş liderlerine en büyük tavsiyem, farklı düşünmektir – ekibiniz için en iyi sonucu verecek kişilikleri ve beceri gruplarını arayın ve iş başında öğrenerek becerilerinizi geliştirmeye odaklanın. Bu sizi sektördeki en güçlü, en başarılı gelir ekipleriyle ödüllendirecektir.

Dört yıllık derece ön koşulunun sonu

Her zaman bir derecenin gerekli olduğu kariyerler olacaktır. Bununla birlikte, işe alım yöneticileri, gelir ekipleri söz konusu olduğunda, bazı varlıkların dört yıllık bir eğitimden daha değerli olduğunun giderek daha fazla farkına varmaktadır.

Satış eğitimi için eğitim sistemi bozuldu ve bunu düzeltmemiz gerekiyor.

Aslında, Sales Impact Academy (SIA) tarafından yapılan araştırmaya göre, ABD’deki 10 işe alım yöneticisinden sekizinden fazlası satış profesyonellerinin büyük ölçüde iş konusunda eğitildiğine inanıyor. Neredeyse tümü (%95), genel dört yıllık bir dereceye kıyasla daha fazla satış adayının daha güçlü uzmanlık eğitimi ile pazara gelmesini diledi.

Büyük İstifa’nın ardından yetenek kıtlığı ortaya çıktıkça, iş ilanlarınızı yeniden gözden geçirin. Satış geliştirme temsilcisi rolleri için bir gereklilik olarak hâlâ bir lisans dereceniz varsa, kendinize nedenini sorun. Bu adayların işe daha uygun olduğunu düşündüğünüz için mi? Yoksa hep böyle olduğu için mi?genel-24